Betaglukan – posilte imunitu před podzimem

20.09.2022

Se začátkem školního roku a nástupem dětí do kolektivu nastává období zvýšené nemocnosti zejména u mladších dětí. Nejnáročnější je začátek školního roku právě pro děti, které do dětského kolektivu nastupují poprvé.

S koncem léta a s ním spojeného slunečného počasí končí i pro děti bezstarostné období. Čeká je brzké ranní vstávání, návrat do školeních lavic a přibývání povinností. To může mít negativní vliv na psychiku dítěte, která výrazně ovlivňuje i imunitu. S nástupem září se samozřejmě začíná blížit i chladnější podzimní sychravé počasí.

Imunitní systém je nutné nejen u dětí ale i u dospělých udržovat v dobré kondici. Všichni víme, že silnější imunita navíc pomůže zmírnit průběh nemoci, případných komplikací a urychluje uzdravení.

Zde jsou osvědčené rady, které pomohou k posílení imunity nejen dětem, ale i dospělým:

o dostatek nerušeného spánku,
o správné stravování s dostatkem vitamínů a minerálů,
o dostatek vitamínu D především v chladnějším období, kdy nám chybí slunečné počasí,
o pravidelný pohyb,
o přírodní produkty na podporu imunity, jakou jsou například betaglukany.

Co to vlastně betaglukany jsou? Betaglukany jsou přírodní polysacharidy přirozeně se vyskytující např. v kvasinkách, houbách, mořských řasách nebo obilovinách. Kromě posílení imunity mají betaglukany pro tělo i další přínosy, snižují míru únavy, vyčerpání i stresu, regulují hladinu krevního cukru a snižují hladinu cholesterolu. S užíváním betaglukanu nejsou spojené žádné vedlejší účinky, nedá se jím předávkovat a nezpůsobuje alergie.

Podstatný je výběr správného přípravku s betaglukany. Zdroj betaglukanu není tak zásadní jako čistota obsaženého betaglukanu, která by měla být min. 70 % a více. Mezi doplňky stravy obsahující kvasničné betaglukany s certifikovanou čistotou min. 80 % patří Betaglukany od společnosti Senimed.

Z široké nabídky Betaglukanů pro děti i dospělé si můžete vybrat ve svých lékárnách nebo na www.lekarnasenimed.cz