Bez ďolíčků!

13.04.2021

Při pohledu na pomerančovou slupku se vám vybaví odraz vašeho zadečku, stehen nebo bříška v zrcadle. Bílé kalhoty raději nenosíte, až moc toho odkrývají, a bikiny jsou pro vás noční můrou. Jenže slunce pomalu, ale jistě hlásí nástup letních dní. Co teď?

Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně. Působením ženských pohlavních hormonů se tukové buňky zmnožují a vytvářejí polštářky, které se projevují jako pomerančová kůže. Kromě toho se na jejím vzniku podílí také stárnutí podkožního vaziva. Zdá se to jako neřešitelný problém, který terorizuje generace žen, a přitom cesta k nápravě může být příjemná a rychlá a jednoduchá.

Rozmasírujte ji!

K eliminaci celulitidy jsou určeny speciální masážní programy v kosmetických salónech. Zaměřují se na rozbourání tukových zásob v problematických partiích ženského těla, v oblasti na bříška, hýždí, stehen anebo boků. Jsou prováděny tak, aby byla narušena struktura "tukového polštářku" a tuk a škodliviny byly lymfatickým obvodem přirozeně vyloučeny z těla. Výsledkem je pak nejen úbytek centimetrů, ale také krásně vyhlazená pokožka. Tyto masáže jsou velmi často doplněny zeštíhlujícími termálními zábaly. Působení tepla totiž zvyšuje účinek celého ošetření.

Vyzkoušet můžete také čokoládový zábal, který využívá antioxidačních účinků čokolády a zabraňování vstupu volných radikálů do organismu, čímž se podporuje vyplavování škodlivých látek, destrukce tukových zásob, zvyšuje se pružnost a hebkost a zpomaluje se stárnutí pokožky.

Sprchujte se a mažte se!

Pokožku můžete zpevňovat i doma. Velmi osvědčenou metodou je střídavá sprcha. Problematické partie nejprve zahřejte pod proudem teplé vody. Prokrvíte je a zároveň otevřete lymfatické kanály. Pro zvýšení účinku můžete pokožku promasírovat houbou. Poté se osprchujte vlažnou vodou. Tím dosáhnete uzavření pórů a smrštění pokožky. Po každé sprše nezapomeňte použít krém s anticelulitidním účinkem, který vmasírujte krouživými pohyby do postižených míst.

Dodržujte pitný režim

Hydrataci podporujte také zevnitř. Dbejte na dostatečný přísun tekutin. Díky tomu napomůžete pokožce nabrat na elasticitě, podpoříte odbourávání pomerančové kůže a vyplavování nečistot z těla. Dávejte si však pozor na to, co pijete. Některé tekutiny mohou celulitidu ještě podpořit. Řadí se mezi ně slazené nápoje, sycené nápoje, káva, černý čaj nebo alkohol. Prospěšné jsou naopak ovocné a zeleninové freshe, nesycená minerální voda nebo bylinné čaje. Váš denní přísun by se měl pohybovat okolo dvou a půl až tří litrů za den.

Zdroj: Časopis ESTETIKA