Biostimulace kůže vlastními imunitními proteiny těla

04.10.2021

"Tělo má své vlastní regenerační schopnosti, a proto se může léčit samo."

Tato filozofie je základní myšlenkou, která stojí za inovativní technologií Sanakin® od německé společnosti Scientific Biotech. Jde o regenerativní buněčnou terapii, výsledkem které je 100% autologní sérum bohaté na cytokiny, které následně podpoří regenerační procesy v těle. Tento inovativní, bezpečný a velmi dobře tolerovaný druh ošetření poskytuje lékařům a pacientům účinně léčit degenerativní či zánětlivé procesy kůže a lze ho použít v estetické medicíně na omlazení pleti. Sérum totiž obsahuje cenné interleukiny a růstové faktory, které hrají významnou roli v procesu regenerace.

Technologie Sanakin® podporuje přirozené regenerační a revitalizační procesy kůže, v níž je urychlená přirozená obnova buněk. V dermatologii má mnohé potencionální oblasti využití, jako je například léčba různých kožních onemocnění (zánětů kůže, neurodermatitidy, lupénky, ekzémů, dermatózy, dermatitidy, ale i různých ran). V estetické medicíně se nejčastěji využívá na revitalizaci pokožky, redukci vrásek, ošetření akné nebo jizev. Další možností je účinná terapie při alopecii, na snížení vypadávání vlasů, posílení vlasových folikulů, zlepšení síly a struktury vlasů nebo po vlasové transplantaci.

Lékař aplikuje pacientovi sérum získané z jeho vlastní krve, které je díky svému jedinečnému složení vysoce účinné. Účinek tohoto séra je založený na skutečnosti, že vysoká koncentrace pozitivních imunitních proteinů spouští klíčový fyziologický stimul pro regenerační procesy.

Ošetření pomocí technologie Sanakin® má pro pacienty celou řadu výhod: sérum neobsahuje žádné další přísady, terapie je velmi dobře tolerovaná, jde o přirozenou a bezpečnou proceduru s minimem vedlejších účinků, aplikace séra je rychlá, není možné předávkování, délka terapie je neomezená a lékař každému pacientovi nastaví individuální léčbu. Stručně řečeno, výhody technologie Sanakin® spočívají v tom, že ošetřující lékař je schopen nabídnout svým pacientům účinnou léčbu všech forem degenerativních či zánětlivých procesů kůže, která je zároveň velmi dobře tolerována. Pokožka je ošetřována výhradně biologicky a výhradně vlastními látkami těla.

Technologie Sanakin® se úspěšně využívá v mnoha zemích, ne jen v Evropě, ale i v USA či Ázii. Na českém trhu jde o novinku, která je dostupná na několika vybraných klinikách, dermatologických či estetických centrech po celé republice.

www.vivax.cz