Biotter NC ACNE je dermokosmetika věnovaná péči o mastnou, smíšenou a aknózní pleť

12.04.2022

Akné je onemocnění kůže, kterým trpí nejen dospívající, ale i dospělí. Je zapříčiněno ucpáním a následným zánětem vývodů mazových žláz.

Mezi faktory přispívající vzniku akné hraje hlavní roli hormonální nerovnováha, proto 85% výskytu akné je mezi pubescenty. Zvýšená produkce mazu způsobená androgeny a spolu s ucpáním kanálků odumřelými buňkami vytváří živnou půdu pro množení bakterií Propionibacterium acnes a rozvoji zánětu. Dalšími faktory ovlivňujícími průběh akné je stres, špatná dietetika, tj. strava obsahující alergizující potraviny typu čokoláda, přemíra cukrů, mléčné výrobky atd. Neodborným odstraňováním akné nebo škrábáním může dojít k přenosu bakterií do jiných, zatím nenakažených mazových žlázek.

Biotter NC ACNE představuje cílenou péči o aknózní pleť a nachází rovnováhu mezi zmírněním akné, hydratací a zmatněním pleti díky unikátní kombinaci účinných látek Oil Control Complex. Studie prokázaly snížení zánětlivých ložisek o 86 % a pocitu mastnoty o 71%.

Oil Control Complex je uzavřen v nanovetorových mikrokapslích, které zajišťují vysokou stabilitu, postupné uvolňování účinných složek a tím delší působení.

Účinná kombinace bylin a aktivních látek napomáhá hojení pokožky.

Azeloglycin se využívá pro silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, stabilizuje tvorbu kožního mazu, ale též posiluje obrannou bariéru pokožky. Další účinnou složkou je kyselina salicylová, která je rozpustná v tucích, díky čemuž má schopnost proniknout hluboko do pokožky včetně vlasových folikulů a tak vyčistit pleť, odblokovat a zúžit póry a léčit akné.

Z bylinných složek je důležitý olej z heřmánku bohatý na alfa-bisabolol a azulen se silnými protizánětlivými činky, éterické oleje z rozmarýnu, šalvěje a máty peprné mají antibakteriální a tonizující účinky, stejně tak jako kyselina laurová.

Při péči o aknózní pokožku je vhodná cílená komplexní péče, od hloubkového, ale šetrného mytí, který zajistí Biotter NC ACNE čistící pěna na obličej s jemným kartáčkem, dále je vhodná micelární voda ze stejné řady, zmatňující krém na obličej pro denní péči a přípravek pro ošetření akné na lokální použití.

Dermokosmetika Biotter NC ACNE je dostupná na https://www.biotterpharma24.cz v akci 3+1 (dle vlastního výběru, nejlevnější zdarma) v období duben a květen 2022 nebo ve vybraných lékárnách a lékárenských e-shopech.

Biotter NC ACNE čistící pěna na obličej 100ml
Biotter NC ACNE micelární voda 400ml
Biotter NC ACNE zmatňující krém na obličej 40ml
Biotter NC ACNE přípravek pro ošetření akné 10ml

Výhradní zastoupení pro ČR: BIOTTER PHARMA s.r.o.