Biotter NC ATOPIS – unikátní dermokosmetika pro suchou, citlivou, atopickou pokožku

18.03.2022

Atopická dermatitida je chronické, recidivující, kožní onemocnění, které se vyznačuje výraznou suchostí, zánětlivými kožními lézemi a silným svěděním. Zdravá, nepoškozená epidermální bariéra chrání tělo před chemickými, fyzikálními a biologickými faktory a zabraňuje ztrátě vody, čímž zajišťuje homeostázu systému.

Pokud je narušena struktura a fungování epidermální bariéry, dochází k průniku alergenů z vnějšího prostředí, který vyvolá alergickou reakci projevující se zánětem, zároveň však pokožka není schopná udržet vodu a dochází k dehydrataci. Důsledkem je zánětlivá, suchá a svědivá pokožka.

Výskyt atopické dermatitidy se neustále zvyšuje, což je ovlivněno mnoha faktory. Hlavními faktory jsou genetické predispozice, znečištění životního prostředí, poruchy epidermální bariéry, strava, stres a nesprávná péče o pleť.

U kojenců a dětí jsou projevy atopické dermatitidy výraznější díky nezralosti epidermální bariéry.
Dle posledních výzkumů je 5 % až 20 % populace postiženo atopií, přičemž nejčastěji se objeví projevy atopické dermatitidy v dětském věku.

U 60 % pacientů se příznaky objevují v prvním roce života.

70 % pacientů zaznamená první příznaky atopické dermatitidy do věku 5 let.

U 60-80 % dětí s atopickou dermatitidou se během 3-4 let rozvine také astma, a ještě častěji alergická rýma.
Zvláště u dětí se dostáváme do začarovaného kruhu. Svědění pokožky vyvolává škrábací reflex a v důsledku toho dochází k poškození epidermis. Prolomení epidermální bariéry umožňuje, aby se dráždivé látky, zlatý stafylokok nebo jiné patogeny snadno dostaly do pokožky. Tyto patogeny zesilují zánět, což je opět doprovázeno svěděním.

Tento mechanismus musí být přerušen. Rozhodující je odstranění svědění a ochrana pokožky před patogeny.

Během akutní fáze vyžaduje pokožka s atopickým ekzémem speciální léčbu. Během mírnější fáze je vhodné přistoupit k péči udržovací. Vzhledem k tomu, že projevy atopické dermatitidy se projevují nejčastěji v dětském věku, potřebujeme kosmetiku, kterou můžeme používat i pro miminka. Biotter NC ATOPIS je dermokosmetika již od 1. dne života.

Základní účinné složky použité u dermokosmetiky Biotter NC ATOPIS je organický olej z konopných semínek a extrakt z kořene lékořice.

Organický olej z konopných semínek obnovuje hydrolipidovou vrstvu epidermis a doplňuje mezibuněčný prostor, snižuje zánět, odstraňuje přetrvávající svědění, zklidňuje a vyhlazuje pokožku,
zvyšuje odolnost vůči vnějším vlivům jako je vítr, mráz a slunce.

V lékořici jsou obsaženy saponiny, jejichž velmi významnou látkou je glycyrrhizin, který má velmi vysokou schopnost vázat vodu a zadržovat ji v epidermis. Díky tomu extrakt z lékořice významně hydratuje, zabraňuje ztrátě vody z epidermis, a snižuje podráždění, zarudnutí a svědění pokožky.

Dermokosmetika Biotter NC ATOPIS je dostupná na https://www.biotterpharma24.cz v akci 3+1 (dle vlastního výběru, nejlevnější zdarma) v období duben a květen 2022 nebo ve vybraných lékárnách a lékárenských e-shopech.

Biotter NC ATOPIS emulze do koupele 200ml
Biotter NC ATOPIS hydratační krém 100ml
Biotter NC ATOPIS hydratační tělové mléko 200ml
Biotter NC ATOPIS hydratační tělové mléko 500ml
Biotter NC ATOPIS mycí pěna obličej a tělo 150ml
Biotter NC ATOPIS šampon s konopným olejem 250ml
Biotter NC ATOPIS vyživující krém 100ml

Výhradní zastoupení pro ČR: BIOTTER PHARMA s.r.o.