Brazílie v Čechách

24.06.2021

Brazilská depilace je kosmetickým trendem od devadesátých let dvacátého století. Proč se jí ale říká právě "brazilská"?

Není to zase až tak dávno, kdy bylo naprosto normální mít neupravené pubické ochlupení. Dnes si nechává své intimní partie depilovat nejenom většina žen, ale také značná část mužů a určité partie si bez depilace ani neumíme, či spíše vůbec nechceme představovat! Snad nejpopulárnějším stylem je takzvaná depilace brazilská. Jak už název napovídá, zrodila se v tropické Brazílii, kde bikiny zakrývají opravdu jen to nejnutnější. Proto se tam ostatně tomuto typu plavek přezdívá fi o dental, což znamená zubní nit... A právě kvůli bikinám je brazilská depilace velmi důkladná a ve své původní variantě na vás nenechá ani chloupek. Depiluje se cukrovou pastou nebo voskem, chloupky se vytrhávají i s kořínkem z folikulu. Oproti laserové depilaci má brazilská tu nevýhodu, že není trvalá.

Varianty

Pravá brazilská depilace znamená kompletní odstranění chloupků. V Evropě se ale tímto názvem označuje i taková depilace, při níž se v pubické oblasti ponechá ochlupení tvořící určitý tvar, nejčastěji v podobě úzkého proužku (landing strip) nebo trojúhelníku (triangle). Při variantě Brazil Hollywood jsou pak odstraněny chloupky úplně. Brazil Special nabízí zase možnost různých tvarů a barev. Varianta Bikini je odstranění chloupků v oblasti třísel, Bikini Tanga znamená, že jsou chloupky odstraněny i v horní části zadních partií.

Vaše volba

Názory na zbavování se chloupků v intimní oblasti se velmi různí. Zatímco jeden tábor razí cestu dohola, druhý tvrdí, že chloupky mají svůj smysl a jejich účelem je zabránit příliš snadnému přenosu infekce a bakterií. Podle průzkumů ale až 88 % mužů upřednostňuje u svých partnerek právě "brazilský" styl.

Text: Sára Kleinová

Zdroj: Časopis PERFECT WOMAN