Česká sklárna Crystalex už brzy otevře exkluzivní obchod v srdci Prahy

17.06.2024

Česká značka Crystalex, která patří k tradičním výrobcům skla už od roku 1945, příští rok oslaví své úctyhodné kulatiny. I přes dlouhé působení na trhu si stále udržuje moderní přístup, smysl pro inovace i schopnost držet krok s nejnovějšími trendy. To ostatně potvrzuje čerstvá novinka – už po prázdninách totiž otevře obchod v centru hlavního města, který v oblasti sklářství přinese vskutku nevšední styl prezentace.
Ať už jste v Praze jako doma anebo o ní slyšíte spíše sporadicky, tak či tak vám jistě neunikla rozsáhlá rekonstrukce Masaryčky, díky které centrum města v roce 2023 kompletně změnilo svou image. Najednou se zde otevřel svět inspirovaný unikátním stylem a také promyšlenou architekturou od světově proslulé Zahy Hadid. A tušíte správně, kam tím míříme – ano, právě v těchto prostorách už brzy najdete také flagship shop českého brandu Crystalex, který své sklo představí ve zcela jiném světle.

Pražská prodejna bude dokonale reflektovat moderní dění

Značka Crystalex, která před pěti lety kompletně změnila svůj vizuál, a posunula ho na mezinárodní úroveň (markantní proměnou tehdy prošel nejen e-shop, ale i podniková prodejna ve sklářském závodu), se letos s chutí pustila do nové výzvy a tou je právě otevření prodejny v srdci Prahy. "Otevření pražské prodejny je pro nás obrovským milníkem, kterým chceme dokázat, že naše touha po inovacích a posouvání hranic ani po letech neutichá. Jsme nadšeni, že našim zákazníkům představíme jedinečný prostor odpovídající luxusnímu stylu a nové filozofii, která započala už s érou změny celé firemní identity v roce 2021," říká Michaela Šlegr.
Kompletní design prodejny bude postavený na inovativní struktuře postmoderní architektury, jež se dokonale sladí s charakterem samotné stavby. Jasnou dominantou bude především barrisolová struktura, jejíž funkcí bude vystavit a také skvěle odprezentovat každý produkt. Svým chytrým provedením bude dnem i nocí promlouvat ke každému divákovi. Jak je patrné z prvních fotorealistických renderů, tvarově a formálně čerpá inspiraci v architektuře celého objektu od renomované světové architektky a svým výrazem na ni perfektně navazuje.

Hra kontrastů vytvořená předními architekty

Celý flagship shop bude založený na principu kontrastu mezi industriálním prostředím s přiznanými instalacemi i pohledovým betonem na stropě, stěnách a naproti tomu zářící výstavní parametrickou strukturou, generující niky pro vystavované produkty. To vše podtrhne vlastní integrální osvětlení s lichotivým nasvícením skla. "Spolupráce s předními architekty je pro nás klíčová z hlediska vytvoření vizuálně atraktivního prostoru, který bude dokonale reflektovat hodnoty a estetiku značky," vysvětluje Michaela Šlegr.
Nová prodejna české značky Crystalex nabídne nejen promyšlený interiér, ale také pečlivě vybraný sortiment, v němž objevíte ty nejlepší kolekce včetně samotných bestsellerů. Chybět podle všeho nebude ani možnost využití registračních balíčků s rozmanitou nabídkou výhod. Přesný termín otevření nové prodejny ještě není znám, ovšem mezi prvními se jej dozvíte na facebookovém profilu značky, který se vyplatí sledovat. Pokud tedy někdy budete mít cestu kolem, určitě se zastavte. Ten zážitek bude totiž stát za to.