Cestovní pojištění pro psy a kočky

05.05.2022

Chystáte se letos na dovolenou se svým čtyřnohým parťákem? Ať už jedete se psem nebo kočkou, měli byste pamatovat na několik pravidel správného cestování.

I v rámci cestování do zemí EU budete potřebovat Evropský pas zvířete v zájmovém chovu, zvíře musí být očkováno proti vzteklině, odčerveno a musí být očipované.

Cestujete-li autem, určitě si naplánujte několik zastávek, aby se mazlíček v autě nepřehříval a aby měl dostatečný přísun tekutin. Také se pro jistotu poraďte se svým veterinářem, a to hlavně v případě, kdy váš pes či kočka nemají cestování v lásce. Veterinář vám poradí, co je pro vašeho mazlíčka nejvhodnější.
Při cestě autem byste měli opravdu důsledně dbát na bezpečnost, tato povinnost je dána i zákonem. Zvíře by nemělo být v ohrožení stejně jako ostatní cestující, pamatujte na to, a zvíře dostatečně zajistěte. Na trhu je dnes k dostání celá řada postrojů či speciálních přepravek určených k bezpečnému cestování s mazlíčky.
Na co byste také neměli zapomínat, je pojištění vašeho mazlíčka. Pokud plánujete vyjet do zahraničí, musíte počítat s tím, že se může cokoliv přihodit. Nenechte si proto zkazit dovolenou drahým účtem u veterináře a strachem o vašeho mazlíčka a pořiďte si jednorázové cestovní pojištění.

Takové pojištění na trhu poskytuje pojištění PetExpert. Cestovní pojištění mazlíčka je velmi flexibilní, pojištění si sjednáte jen na určitý počet dnů a stačí pojistit pouze vašeho mazlíčka.

Cestovní pojištění mazlíčků PetExpert na cesty vám pomůže v případech, kde se psem či kočkou musíte neprodleně k veterináři. Pojištění se vztahuje na úrazy či akutní onemocnění, které se před cestou neprojevily. Nemusíte se bát ani v případě hospitalizace zvířete. Veterinární náklady jsou kryty do limitu 30 000 Kč na událost, což je na trhu zatím nejvyšší limit. Od veterináře si nezapomeňte vyžádat položkový účet a lékařskou zprávu. Určitě byste v této oblasti měli spoléhat na společnosti, které mají s pojištěním mazlíčků dlouholeté zkušenosti. Jednou z nich je například PetExpert, který na trhu pojištění mazlíčků působí již od roku 2018 a ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou vytváří kvalitní pojistné produkty v této oblasti. Letos v květnu se můžete těšit na novinku od PetExpertu - cestovní pojištění pro psy a kočky.

Toto pojištění si sjednáte na www.petexpert.cz/nacesty.