Cestujte s Phytocéane na mexický Yucatán

14.09.2022

Na mexickém poloostrově Yucatán roste léčivá rostlina Aloe Vera, kterou používala již mayská civilizace před více než 4 000 lety. Tato rostlina disponuje velkým potenciálem hydratačních a zklidňujících vlastností.

Francouzská kosmetika Phytocéane koncentruje veškeré benefity Aloe Vera v produktech s přírodním složením, které nabízejí zklidnění pro suchou a citlivou pokožku. Byla vybrána jako hlavní ingredience pro novou řadu, destinaci Yucatán. Jedná se o komplexní péči o citlivou, vysušenou, podrážděnou ale i problematickou pleť.

Aloe vera dokáže zklidnit pokožku a zmírnit projevy podráždění. Je ideální péčí pro citlivou pokožku, která trpí častým zarudnutím, problémem rozšířených krevních cévek nebo je citlivá při používání některých kosmetických produktů. Aloe Vera snižuje citlivost, reaktivitu a pocit napětí takové pokožky a svým působením také sjednocuje její tón.

Aloe vera dobře působí i pro hydrataci pokožky a udržení její vlhkosti. Vytváří na pleti ochranný film a chrání ji před vysušováním. Produkty jsou díky své lehké textuře perfektní pro hydrataci mastné pleti.

Výtažek z aloe vera obsažený v kosmetických produktech má i skvělé antioxidanční účinky a napomáhá tvorbě nových buněk, a tak urychluje regeneraci kůže. Podporuje také tvorbu kolagenu, který je třeba pro pružnost pleti a mladistvý vzhled.

Aloe Vera mj. obsahuje i mnoho účinných látek, které napomáhají hojení. Pokožku dokáže velmi rychle zklidnit a urychlit její obnovu. Původně se používala při hojení popálenin, drobných ranek, při spálení pokožky od sluníčka anebo po bodnutí hmyzem. Dá se skvěle použít i pro zklidnění pokožky po holení.
Aloe Vera pomáhá i při zmírnění projevů akné. Při léčbě konvenčními prostředky totiž často dochází k vysušování pokožky, a to je důvodem k větší produkci kožního mazu. Proto je u problematické pleti důležité hydratovat. Produkty řady destinace Yucatán jsou velmi lehké, nekomedogenní a neaknegenní. Rychle se vstřebávají a nezanášejí póry. Při pravidelném používání vrátí pleti rovnováhu a odolnost.

Především má však Aloe Vera protizánětlivé, hojivé a zklidňující účinky, pomáhá tak akné přímo léčit. Obsahuje řadu vitamínů B, které jsou v boji proti akné velmi účinné. Dokáže také potlačit jizvičky a minimalizuje tak jejich viditelnost.

Řada kosmetických produktů destinace Yucatán obsahuje 3 produkty pro domácí péči s obsahem Aloe Very: Zklidňující hydratační masku (96% složek přírodního původu), zklidňující koncentrát pod krém (91% složek přírodního původu), zklidňující hydratační krém (98% složek přírodního původu).

Kosmetické salony, které pracují s profesionální kosmetikou Phytocéane, nově také nabízejí profesionální ošetření Destinace Yucatán, určené pro citlivou a podrážděnou pleť.

Více informací o produktech a kosmetickém ošetření najdete na www.phytoceane.cz