Co podniknout, když slunce maluje vrásky na tváři

27.07.2021

Sluneční záření má znamenitý účinek na duševní zdraví a náladu, ale ve zvýšené míře se může jeho přátelská tvář změnit a dokáže ublížit. Představuje těžkou zkoušku zejména pro naši pokožku a vlasy, které se po skončení léta musí vzpamatovat.

Po proniknutí UV záření do pokožky se poškozují kožní vlákna a později i DNA buněk, což následně vede ke stárnutí kůže. Spouští se ochranný proces pigmentace, který způsobuje opálení a chyby v genetické informaci. Tyto se obvykle napraví, ale představují riziko vzniku rakoviny kůže.

Proto pokud chceme mít zdravě a mladistvě vypadající pokožku, musíme se o ni starat během celého roku. Ona totiž nezapomíná a jednou nám naši předešlou péči připomene. V jiném případě léto odejde, počasí se ochladí, ale viditelné znaky poškození a stárnutí - vrásky, nám zůstávají.

Na zmírnění negativních účinků slunečního záření během letních měsíců je používání vhodných kosmetických přípravků či dostatečná hydratace organismu alfou omegou. Kromě vzniku vrásek se vlivem vysokých dávek UV záření tvoří pihy, stařecké a pigmentové skvrny či nejednotný barevný tón pleti vznikající v důsledku rozvoje nadměrné pigmentace.

Všichni víme, že ani ta nejlepší a nejkvalitnější ochrana nás však nechrání na 100%. Ptáte se, co tedy můžeme kromě toho podniknout?

Naše nasazení v boji se stárnutím vlivem slunečního záření je vhodné posílit o několik pomocníků ve formě výživových doplňků, které chrání náš organismus, ale zejména pokožku před negativními vlivy zevnitř.
Sluneční záření proniká do vrstvy kůže zvané škára, která je tvořena kolagenovými a elastinovými vlákny. Ty jsou klíčové pro mladistvý a vypnutý vzhled naší pokožky, přičemž však vlivem slunečního záření dochází k jejich ztrátě.

Vitamín C kromě toho, že podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, rozjasňuje pokožku, potlačuje tvorbu melaninu, čímž předchází tvorbě pigmentových a stařeckých skvrn. Právě proto může být během letních měsíců našim velkým pomocníkem v boji proti stárnutí pokožky.

SkinBooster obsahuje kromě vitaminu C další látky jako kolagen, elastin, keratin či vitaminy skupiny B, které ve společné souhře přinesou vaší pokožce, vlasům i nehtům bohatou výživu . Léto, slunce, voda, také pobyt v klimatizovaných prostorách způsobuje, že naše pokožka je vysušená. SkinBooster navíc obsahuje přírodní zvlhčovač, kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže velké množství vody, čímž účinně předchází vysoušení a pocitu ,, žíznivé "pokožky během horkých dní a zajišťuje její dostatečnou hydrataci.

Nejen vlivem chemických látek, ale i slunečního záření dochází k tvorbě volných radikálů a následně oxidačnímu stresu, což zapříčiňuje poškození a rychlejší stárnutí buněk. Látky, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem a neutralizují volné radikály se nazývají antioxidanty.

Mezi takové látky patří známý vitamín E, ale také L-karnosin. Vzhledem k jeho omlazujícím účinkem se nazývá ,, látka dlouhověkosti ". Zabraňuje stárnutí buněk, přičemž jejich přeměňuje na plně funkční a zdravé.

Doplněk stravy L-Carnosine má opravdu unikátní složení, které může být pro Vás účinnou zbraní proti vráskám způsobených slunečním zářením. Kromě karnosinu a vitamínu E totiž obsahuje i koenzym Q10 známý svou superschopnosti buňky vitalizovat, chránit před stárnutím a zároveň produkovat energii.
Během léta nesmíme zapomínat ani na naše vlasy trpící působením slané vody, chlóru, písku, horkého vzduchu a suchého větru.

Doplněk výživy MSM obsahující ,, minerál krásy "- organické síry, vyživuje pokožku, vlasy i nehty. Zároveň zmírňuje příznaky různých alergií, které nás neobcházejí ani během horkých letních měsíců.

S jejich příchodem se dny prodlužují, čímž se zvyšuje i náš poptávka po energii. Produkt K2 Anti Age  podporuje tvorbu buněčné energie v mitochondriích. Více se nemusíme obávat ztráty energie a můžeme se ráno probouzet odpočatí, svěží a plní energie.