Co si dneska vezmu na sebe?

19.12.2022

Otázka, která opakuje den za dnem, i když ve skříni už není místo.
Móda a vnímání krásy se s časem mění. Podle různých průzkumů jsou se svým zevnějškem a tělem spokojené jen dvě procenta žen. Mnoho žen tak trpí nízkým pocitem vlastní hodnoty. Jak s tím bojovat? Musíme překonat zábrany a své nevýrazné chování. Jak na to? Stačí si pořídit model, ve kterém se budete cítit skvěle.

Na téma "přitažlivost žen" bylo provedeno mnoho výzkumů. Tyto průzkumy překvapivě popisují úplně jiné přednosti, než o kterých se navenek mluví.

Institut pro výzkum veřejného mínění GDP například zjistil, že se mužům na ženách líbí, když nosí šaty, nejlépe letní šaty, odhalující co nejvíce kůže, nebo úzké topy, které dávají vyniknout ženským křivkám.
Nejvýznamnějším společným jmenovatelem "přitažlivosti žen" je ženskost sama. A ta se v poslední době spíše vytrácí. Ženy většinou nosí kalhoty nebo džíny a jejich oblečení čím dál více připomíná to mužské. Nakonec ztrácejí to, co je dělá ženami - svoji ženskost. Mimo oblékání ženskost můžeme vyzařovat také tehdy, když se o sebe staráme a pečujeme o svůj zevnějšek. Mírné líčení - jemný make-up a řasenka jsou dnes již nezbytné.

Svůj vzhled bychom ale neměly přizpůsobovat vkusu mužů. Naopak bychom se měly snažit působit přirozeně a sebevědomě. Dokonalý styling je mistrovské dílo, a to zejména po stránce komunikace. Kdo se lépe prezentuje, toho druzí lépe přijímají. Mnoho žen svůj zevnějšek příliš neřeší. Přitom ale zapomínají, že tím dávají najevo svému okolí, co si o sobě ve skutečnosti myslí. Náš vzhled a oblečení je přitom to první, čeho si na nás okolí všimne. Měly bychom si pamatovat, že nikdy nedostaneme druhou šanci udělat dobrý "první dojem". Zanedbaný zevnějšek představuje v každém případě problém, protože tím vysíláme negativní signál. Když se v oblečení cítíme skvěle, vyzařujeme automaticky spokojenost a okolí si toho okamžitě všimne.

Obecně platí, že bychom neměly působit příliš vyzývavě. Například minisukně a top s velkým výstřihem jsou hodně přehnané. Na večer nebo večírek proto volíme většinou šaty. Neměly bychom volit džíny nebo kalhoty. Ty jsou vhodné spíše během dne a do jiného prostředí.

Vždy, když si koupíme nové šaty, děláme to pro sebe. Investujeme tím do svého dobrého pocitu a v důsledku i do své prezentace a úspěchu. Nezapomínejme, že náš vzhled nezáleží jen na našem oblečení, ale hlavně na našem rozpoložení.

S čím si ale vědci a výzkumníci poradit neumí, je otázka, jak nezahltit skříň a vždycky vědět, co na sebe?
I když se móda mění a s ní se může měnit i náš vkus, nejdůležitější je pořád náš pocit v oblečení, které nosíme. Neexistuje jedna odpověď, která by obsáhla všechny styly. Přesto existuje několik základních pravidel, které Vám pomohou přiblížit se svému vysněnému šatníku. Jedním ze základních kousků, které nesmí chybět, jsou šaty malé černé, koktejlky. Ty Vás zachrání kdykoli a kdekoli.

V naší prodejně najdete velký výběr takzvaných "základů", které můžete libovolně kombinovat a které neslouží pouze k jednomu outfitu. U nich se vyplatí investovat do kvalitních materiálů, protože se nosí déle než aktuální módní trendy, které se za rok zase změní, a musí v našem šatníku vydržet a vypadat stále jako nové. Máme také doplňující modely, které mohou ozvláštnit Váš šatník a dodat Vám dobrý pocit a sebevědomí i v kombinaci s Vašimi již staršími základy.

Inspirujte se našimi modely na fotografiích, ale také na www.elba-revolution.cz, www.facebook.com/ElbaPardubice.


Nebo se zastavte přímo u nás v prodejně v Pardubicích na Palackého ulici č.p. 1930.

Rádi Vás uvidíme a těšíme se na Vaši návštěvu, Vaše ELBA