Cvičení pro zdraví a přirozenou krásu

11.03.2023

I když odborníci vyvinuli už tisíce výrobků pro zkrášlení a omlazení, jen pravidelným cvičením si udržíte fyzickou zdatnost, zůstanete přirozeně krásná a vitální. Při sportu se také uvolňují takzvané hormony štěstí, které přispívají k pocitu pohody až euforie, protože v mozku působí jako neurotransmitery.
Jak se ale přinutit k pohybu, když jste unavená z práce, musíte udělat úkoly s dětmi, a už se vám nechce nikam chodit? Navíc venku může být sychravo a nemáte ráda vydýchaný prostor ve fitku, upocené nářadí a další lidi kolem sebe? Užijte si cvičení v klidu domova – ušetříte spoustu času, nervů i peněz. Pro domácí fitness vám postačí několik málo pomůcek, které Vám zpříjemní cvičení a pomohou k rychlejším výsledkům.

Gymnastické míče

Gymnastické míče jsou určené k protažení všech částí těla, pro nácvik stability, koordinace pohybu a reakcí svalstva na změny polohy. Prostě ideální k zahřátí a protažení svalových partií před cvičením.

Balanční podložky

Balanční pomůcky jsou určeny pro různé druhy posilovacích, rehabilitačních a balančních cvičení. Pomáhají ke zvýšení fyzické kondice, koordinace, rovnováhy a ohebnosti. Nafukovací polokoule typu Bossu ball mohou sloužit k procvičení celého pohybového aparátu – od nohou přes trup až po ruce. Dají se na nich dělat dřepy, výpady, kliky, cviky na břišní svalstvo atd. Při cvičení se pěkně zapotíte, a zároveň si procvičíte rovnováhu.

Činky a závaží

S činkami a závažím můžete cvičit samostatně nebo je můžete použít pro zvýšení účinnosti při tréninku na balanční pomůcce. Posunete se tím o další stupeň výš a na léto budete v perfektní kondici.

Posilovací gumy

Posilovací gumové pásy jsou určeny na cvičení fitness, využívají se ve fyzioterapii, při rehabilitaci a udržování se v kondici. Pásy jsou k dostání v různých délkách a tuhostech a můžete s nimi provádět širokou škálu cviků na horní, střední a dolní část těla. Cvičení s pásy poskytují nervovou stimulaci pro rozvoj odolnosti, rychlosti a síly.

Více na: www.celeste.cz