Dejte zdraví zelenou s Bio Matcha Tea!

06.09.2021

Japonský zelený čaj matcha má množství unikátních vlastností, díky kterým je stále oblíbenější. Čím si matcha získal srdce tolika lidí?

Zelený zázrak

Matcha Tea vzniká unikátním způsobem: keře čajovníku se před sklizní zastíní a sbírají jen ty nejzelenější lístky, které se opatrně suší párou a pak se melou v žulových mlýnech na jemný prášek - matcha. Tato technologie se za posledních tisíc let nezměnila, a právě díky ní si matcha zachovává velké množství benefitů.

Blahodárný vliv na tělo i mysl

Při pití matcha pijeme celý list čajovníku a díky tomu může naše tělo využít Matcha Tea na maximum. V matcha je velké množství antioxidantů, které pomáhají z těla vyplavovat škodlivé látky, ale podporuje také správné trávení, navozuje pocit soustředění a odbourává stres.

Skvělou výhodou Matcha Tea je jeho schopnost kontrolovat tělesnou hmotnost. Matcha obsahuje katechiny, které se soustředí na spalování lipidů. Pokud si po šálku Matcha Tea naplánujeme fyzickou aktivitu, spálíme více energie v podobě tuků a přebytečná kila mizí o něco snadněji.

Zelená dávka energie

Matcha Tea je oblíbený i jako šetrnější varianta kávy. Uvolňuje se do těla postupně po dobu 6 hodin a dodává stabilní dávku energie bez vedlejších účinků. Kofeinové nápoje jsou typické vysokou hladinou kofeinu, která je na vrcholu působení už půl hodiny po vypití, ale stejně rychle účinky kofeinu mizí. Následkem je nervozita, pocení nebo třes rukou. U Matcha Tea žádný z těchto vedlejších účinků nehrozí.

Kvalita a testy

Čajové listy pro Matcha Tea se pěstují výhradně v bio kvalitě a každá šarže je pravidelně testována na škodlivé látky, jako jsou těžké kovy nebo pesticidy. Tyto testy jsou veřejně dispozici. Značka Matcha Tea je na českém trhu už 9. rokem a o oblibě tohoto čaje svědčí i páté ocenění Produkt roku v kategorii čaj na portálu Heuréka.cz.

Snadná příprava

Matcha Tea je porcovaný, takže stačí obsah sáčku vysypat do šejkru nebo jiné uzavíratelné láhve, zalít studenou nebo horkou vodou do 70 °C, a pořádně protřepat. Můžete si ho dochutit třeba ovocnou šťávou, mlékem či kořením. Matcha se dá dokonce použít při přípravě krémů, kaší nebo smoothies - fantazii se meze nekladou! Inspiraci najdete zde

AKCE! Na e-shopu www.matchatea.bio zadejte kód PRIMAZENA a získejte slevu 15 % na celý nákup!

Zde můžete shlednout video