Déle čerstvý chleba bez chlebovky i bez sáčků? Funkční pytlík na pečivo to umí

02.11.2022

Díky moderním technologiím může být pytlík na chleba funkční stejně jako oblečení. A právě takový je funkční pytlík na pečivo Wrapáček, protože je vybavený speciální vnitřní textilií, která se chová jako membrána. Jemně propouští vzduch, takže pečivo se nezapařuje jako v igelitu a nemá tendenci plesnivět. Vlhkost z pečiva odchází pozvolně, proto chleba okorává pomaleji a vydrží déle čerstvý. Tím se funkční pytlík liší od běžných bavlněných nebo lněných obalů a utěrek, v nichž pečivo také dýchá, ale rychle okorává a ztvrdne.

Elegantní doplněk nejen do kuchyně

Pytlík Wrapáček je tak kompromisem mezi utěrkou a igelitovým sáčkem a v kuchyni už pro něj nepotřebujete chlebovku. Naopak stane se hezkým doplňkem vaší kuchyně, vnější pytlík je bavlněný a můžete si ho vybrat z mnoha vzorů, od tradičních puntíků, přes levandulové vzory a modrotisky až po moderní hořčicové, šedé, černé nebo jen čistě režnou bavlnu.

Ve stejných vzorech se šijí ošatky na pečivo, termo podložky, podšálky a obaly na sklenice, které využijete pro stolování i grilovací párty. Chráněná dílna v Ostravě k nim šije ještě chňapky do krásně sladěné kolekce.

Bez igelitu

Wrapáček plný pečiva s vámi pojede i na chalupu nebo na dovolenou, zvládne vlhké prostředí i horké počasí. A vyrazit s ním můžete i na nákupy, v pekařství si do něho koupíte pečivo bez sáčku a budete úplně bezobalově trendy. Doma už žádný igelitový sáček potřebovat nebudete.

Snadná údržba

Wrapáčci jsou na údržbu jednodušší než běžné pytlíky. Vnitřní textilie je hladká, dá se lehce vytřepat od drobků, utřít od mouky a není důvod k praní. Když se zašpiní bavlněná část, můžou se prát v pračce bez aviváže, ale stačí i přemáchnout v ruce. Na rozdíl od voskovaných ubrousků se nemusí voskovat, protože funkční textilie je stabilní a otěruvzdorná pořád. Má atesty pro styk s pečivem.

Český výrobek

Funkční pytlíky Wrap Up jsou českým výrobkem, užitný vzor vymyslely dvě sestry ve Frýdlantu nad Ostravicí a šijí je šikovné švadlenky i chráněné dílny jen z českých materiálů.