Depku a skleslost zažeňte terapií z esenciálních olejů

21.04.2021

Energie na rozdávání navzdory ponurým zimním dnům. Lepší nálada a kondice i po antibiotické kúře. Elixíry z organických olejů, bylin a minerálů jsou doslova nadupané antioxidanty a stávají se nedílnou součástí zdravých jídelníčků a přírodní kosmetiky. Únava, špatná nálada, deprese. Tak prožívají mnozí z nás ponuré zimní dny. Najít zaručený zdroj energie a dobré nálady se rovná malému zázraku. Elixíry z esenciálních, organických olejů a výluhu z léčivých rostlin však takové malé zázraky dokážou. Jsou to silné antioxidanty, které nabíjejí naše buňky. Zároveň pomáhají detekovat poškozené buňky, tkáně, viry a nejrůznější patogeny. Směsi určené pro zevní použití pak mají očistné a hojivé účinky na naši pleť. "Podmínkou terapeutických účinků na tělo i mysl jsou špičkové vstupní suroviny, ideálně v bio kvalitě, a unikátní technologie jejich zpracování," vysvětluje Dominka Doniga ze společnosti Malinna, která se zabývá výzkumem, vývojem a výrobou prémiových elixírů z organických olejů v Česku a na Slovensku. Do pozice nejuznávanějšího výrobce se dostala poté, kdy topmodelka Barbora Podzimková publikovala na svém Instagramu informaci, že se po užívání výrobku Malinna Elixir Mint definitivně zbavila akné. Unikátní emulze se stala vlajkovou lodí značky Malinna a hitem mezi zdravotními a kosmetickými doplňky.

Povzbuzení nadupané antioxidanty

Složení Malinna Elixir Mint představuje dokonalou symbiózu vzácných olejů, které jsou známé svými antivirotickými, antibakteriálními a protiplísňovými účinky. Extrakty z hřebíčku, skořice a lapacha jsou známými bojovníky s patogenními mikroorganismy. Přispívají k obnově a rovnováze střevního mikrobiomu, a tím velmi pozitivně působí na imunitu a regeneraci organismu. Navíc pomáhají snižovat krevní tlak a udržovat normální hladinu cukru v krvi. Velkou předností přípravku Malinna Elixir Mint je osvěžující chuť máty, která uživatele nabudí hned po ránu. Vysoký antioxidační potenciál (ORP - 200mV) nabije každou buňku lidského těla, což vede k zvýšení celkové energie, zlepšení nálady i jasnosti mysli. Ideální pro zvýšení výkonu během ponurého zimního dne je udělat si antioxidační nápoj, kdy se pár kapek elixíru smíchá s jedním litrem vody a následně během dne popíjí. Na rozdíl od kávy nedráždí žaludek ani střeva, naopak zbavuje problémů s trávením a zabraňuje nadýmání. Právě to je vynikající bonus hlavně po antibiotické kúře, kterou mnohým lidem "rozhasí" zažívání. "Silný regenerační efekt je výsledkem posílení buňky, která je tím pádem vitální a snáze se dělí. Tělo pak rychleji regeneruje, lépe rozpoznává stresové faktory a reaguje na ně," vysvětluje Dominika Doniga.

Domácí elixír nadchl univerzitní vědce. Dnes se vyrábí po stovkách

Zatímco dříve většina spotřebitelů spoléhala na silné nadnárodní značky, v posledních letech důvěřuje stále více lidí lokálním výrobcům, stavějícím na přírodních surovinách a silném příběhu. Tito výrobci se často rekrutují ze zcela jiných oborů než kosmetika či farmacie - na začátku stojí jejich vlastní zdravotní problém, který se jim nedaří vyřešit dostupnými přípravky z lékárny či drogerie, a proto si nakonec vyrobí vlastní přípravek, který konečně zafunguje. To je i případ značky Malinna. "Můj otec pracoval třicet let jako zvukový režisér a jeho zdravotní stav tomu odpovídal. Špatná strava, málo pohybu, stres. Začal proto studovat možnosti organických olejů a po dvou letech testování na vlastním těle vyvinul směs, která měla fascinující účinky," vzpomíná Dominika Doniga. "Nabídl ji Trnavské univerzitě a místní mikrobiologové, kteří analyzují důsledky nadužívání antibiotik a problematiku rezistentních bakterií, byli ohromeni. Konstatovali, že tato směs olejů oslabuje mikroorganismy a zabraňuje jejich množení." To byl začátek výroby unikátního čistícího gelu, z kterého později vznikly prémiové přípravky pro péči o pokožku. Následovala sériová výroba, první nadšení klienti, ale také další desítky testů, na jejichž konci přibyly přípravky pro vnitřní užití. Produkty pro zevní i vnitřní užití dnes tvoří komplexní systém pro podporu zdravého a funkčního organismu.