Deskové hry, které děti baví

14.09.2023

V dnešní hektické digitální éře si stále více lidí nachází cestu k tradičním formám zábavy, které nabízejí mnohem více než jen pohled na displej. Moderní deskové hry se staly stále populárnější volbou pro ty, kteří hledají spojení, strategii a zábavu v jednom balení.

Zatímco klasické hry, jako např. šachy, mají své nezvratné místo v historii, moderní deskové hry se vyvinuly do zcela nového směru. Hráči již nejsou omezeni jednoduchými pravidly a monotónními figurkami. Dnes mají k dispozici širokou škálu her s různorodými tématy, od středověkých dobrodružství a detektivních příběhů až po vědeckofantastická dobrodružství a strategické válečné hry.

Jedním z nejvýznamnějších aspektů moderních deskových her je sociální interakce, kterou nabízejí. Místo zírání do obrazovky si lidé usednou k jednomu stolu, diskutují, spolupracují a soupeří tváří v tvář. Tato interakce podporuje komunikaci, vytváří nezapomenutelné okamžiky a posiluje pouta mezi hráči.
Moderní deskové hry rovněž vyžadují strategické myšlení a plánování, což je skvělý prostředek pro trénink mozku. Hráči se musí rozhodovat, jak nejlépe využít své zdroje, jaké taktiky zvolit a jak reagovat na tahy soupeřů. Tím se hry stávají skvělým nástrojem pro rozvoj kognitivních schopností a logického myšlení.
Vývoj moderních deskových her se také dotýká technologického pokroku. Mobilní aplikace a online platformy umožňují hráčům hrát své oblíbené hry i v digitální podobě, často s možností hraní proti lidem z celého světa. Toto spojení mezi tradičními deskovými hrami a moderní technologií přináší nové možnosti a rozměry do světa deskových her.

Závěrem lze konstatovat, že moderní deskové hry mají mnohem více co nabídnout než jen krátkodobou zábavu. Spojují lidi, posilují myšlení a nabízejí nám příležitost uniknout z každodenního shonu do světa plného fantazie a strategie. Takže proč nevyzkoušet některou z nich příští večer s rodinou či přáteli? Znáte třeba tyto?

Tip pro hraní s nejmladšími dětmi – Můj první nedobytný hrad

Můj první nedobytný hra je tzv. vstupní hrou do světa moderních deskových her, kterou si zahrajete i s předškoláky. Vaším cílem je ubránit hrad před hordou roztomilých monster. Hra je kooperativní, takže vyhráváte i prohráváte společně. Klíčem k úspěchu je správné plánování při vykládání karet, kterými všechny příšery pochytáte a ochráníte své hradby.

Tip pro hraní s rodinou – KOMBI

Pokud jste někdy hráli karetní Žolíky nebo Autobus, nebudou vám dělat pravidla hry KOMBI zásadnější problém. Cílem hry je vytvářet na hrací desce co nejdelší kombinace dílků se stejnými čísly nebo postupky v barvě. Využívat můžete dílky ze své i společné zásoby a též ty, které již leží na hrací ploše. Každý hráč má navíc před sebou 2 bonusová políčka, která mu přinášejí body, pokud je do svých kombinací zapojí protihráči. Bodování probíhá praktickým pohybem figurek na stupnici po obvodu hracího plánu, takže nepotřebujete žádný papír a tužku.

Tip pro hraní s kamarádkami u vína – Canvas

Ve hře Canvas se stanete malířkami soutěžícími na prestižním uměleckém festivalu. V průběhu hry budete sbírat průhledné umělecké karty a jejich překrýváním vytvářet zajímavé obrazy. Při překrývání karet se na jednotlivých obrazech vytvářejí sady různých symbolů, které mají unikátní podmínky pro bodování. Jakmile všichni namalují tři obrazy, vyhraje hráč s nejvíce vítěznými body.

Tak co, vyzkoušíte s rodinou, přáteli nebo jen ve dvou nějakou novou deskovou hru? Výběr na trhu je opravdu nepřeberný.

www.blackfire.cz