Detox pleti není jednorázovou akcí. Důležitá je pravidelná péče

21.12.2021

Také se před vánočními svátky honíte, abyste v práci stihli dokončit projekty a zároveň bylo doma vše připravené, až přijde Ježíšek? Stres, nedostatek spánku a nezdravá strava se prakticky ihned projeví na stavu vaší pleti. Působí vaše pokožka na první pohled mdle, vyčerpaně nebo se potýkáte s nerovnoměrným tónem pleti? Pak je nejvyšší čas zpomalit a dopřát si opravdový detox. Zuzana Gavendová, odborná kosmetická poradkyně Amway Česká republika a Slovensko, vysvětluje, čím přirozený proces detoxikace pleti nejlépe podpořit, a jak docílit zdravě vypadající a zářivé pleti.Kdy je čas na detox?

Každý den se náš organismus dostává pod tlak. V práci máme jeden mítink za druhým, a tak mnohdy vynecháme obědovou pauzu nebo si místo oběda dáme něco rychlého. Doma na nás čeká neumyté nádobí či kopa špinavého prádla. Jakmile spatříte první varovné signály, jako jsou váčky pod očima, podráždění pokožky, akné či zašedlý vzhled, dopřejte si důkladnou očistnou kúru. "Denně vystavujeme pleť suchému vzduchu v kancelářích, výfukovým plynům, smogu, přetopeným čekárnám nebo cigaretovému kouři. To všechno jsou faktory, které mohou dlouhodobě zhoršovat kvalitu pleti," říká Zuzana Gavendová, odborná kosmetická poradkyně Amway.Prvním krokem je důkladné odlíčení

Pokožka je největším orgánem našeho těla. Tím nejjednodušším, co pro zdravě vypadající a zářivou pleť můžeme udělat, je dbát na každodenní čištění. Opomínat bychom neměli ani důkladné odličování. "Odlíčení a čištění pleti je základ, který bychom si měli všichni zautomatizovat. Je alfou i omegou pro zdraví pleti. Důležité je udělat si z odličování takový rituál," vysvětluje Gavendová. Jelikož každému vyhovují jiné odličovací produkty, nabízí značka Artistry™ krémové, pěnové i micelární odličovače. "U odličovačů není důležitá jen jejich účinnost, ale i šetrnost k pleti. Neměly by ji vysušovat a rozhodně by neměly obsahovat mýdlo či parfemaci. Naopak žádanými benefity odličovačů jsou probiotické složky, které vyrovnávají mikrobiom pleti a pH pokožky. Důležité je, že jsou vhodné i pro nositelky kontaktních čoček," dodává Gavendová.

Krémový odličovač Artistry Skin Nutrition™ s neutrálním pH má bohatou krémovou texturu a velmi účinně rozpouští i voděodolný make-up. Jelikož neobsahuje mýdlo, můžete jej použít na odlíčení pleti, rtů i očí. Pokožku poctivě vyčistí, aniž by ji vysušil nebo narušil její ochrannou bariéru. Micelární odličovač a čisticí přípravek v jednom Artistry Skin Nutrition™ s neutrálním pH je vhodný zejména pro cestovatelky. Je totiž bezoplachový, tudíž jej můžete snadno použít i během víkendu pod stanem. Rozpouští i dlouhotrvající, voděodolné klíčení bez jakéhokoliv drhnutí a neucpává póry.

Oba odličovače odstraňují nečistoty včetně PM 2,5, čímž zabraňují podráždění pleti. Jsou obohaceny o výtažky z bílých chia semínek vypěstovaných na organických certifikovaných farmách Nutrilite™, díky čemuž si můžete být jistá, že produkt, který držíte v ruce, vznikl s respektem k přírodě i lokálním farmářským komunitám. Neobsahují minerální oleje, parabeny či ftaláty ani žádné složky živočišného původu.

Krémový odličovač Artistry Skin Nutrition™: 650 Kč
Micelární odličovač a čisticí přípravek Artistry Skin Nutrition™: 650 Kč