Detox pleti

06.05.2021

Jaro má většina žen spojené s velkým úklidem, kdy vyvětřáme zbytky zimy a ze svých příbytků, ze svého šatníku i z těla. Uklidit a uklidnit ale potřebuje i naše pleť.

Když ale chcete začít s úklidem pleti, nemůžete začít obalem, tou vnější stránkou, pořádný jarní detox pleti musí začít už ve sklepě, takže se nejdřív zaměřte na to, co jíte.

Průvan v ledničce

Abyste prospěla své pleti, musíte jí dát to, co potřebuje, a naopak ji nepřesycovat tím, z čeho se jí dělá špatně. Jestliže se chcete probouzet svěží a vypadat mladě, vyřaďte ze svého jídelníčku cukr, rafi nované obiloviny, alkohol a uberte i kafe. Místo toho nechte svůj talíř rozkvést do všech barev ovoce a zeleniny. A vyzkoušet můžete i půst - jeden den bez jídla vás určitě nezabije.

Plná dávka hydratace

Hydratační krémy považujeme za samozřejmost, unavené pleti pomáháme hydratačními séry, až propukne jaro v celé kráse, budou se hodit osvěžující spreje, ale základ by měl spočívat ve skutečném zavlažování. Aby byla pevná a pružná, potřebuje vaše pleť pít, tak ji netrapte žízní, ale zásobujte ji dostatkem vody. A začněte hned od rána vlažnou vodou s citronem.

Očista dočista

Nezbytným krokem pro krásnou a zdravou pleť je její čištění, které je nutné provádět každé ráno a večer. Ranní rituál ji zbaví potu a zbytků nočních přípravků a ve-černí čištění je nezbytné, protože kromě make-upu na kůži ulpěly další nežádoucí nečistoty. Aby pleť mohla znovu dýchat a regenerovat, je třeba ji jich zbavit. Neuděláte-li to, koledujete si nejen o zánětlivé pupínky, ucpané póry, ale také o rychlejší stárnutí pleti. Skvělým pomocníkem při detoxikaci pleti vám bude také peeling, který odstraní vrstvu odumřelých buněk. Pro exfoliaci si však vybírejte peeling s jemnými částicemi a s přírodními složkami. A skvělou službu vám prokážou také detoxikační pleťové masky.

Cvičte bez make-upu

Naše tělo občas potřebuje dostat pořádně do těla  k tomu skvěle slouží všechny venkovní posilovny i high-tech fitka. Jenže i když není zrovna příjemné "svléknout" si make-up a ukázat okolí své případné nedokonalosti, o nichž víme a jež už umíme rafi novaně schovat, v případě sportu je to nezbytné. Jinak si možná vypracujete tělo, ale s ním i ucpané póry.

Dopřejte pleti víkend

Občas je strašně fajn obléknout si pohodlné oblečení a nic nedělat - jen odpočívat. A přesně to potřebu-je i vaše pleť. Nechte ji, ať dýchá, nestavte jí do cesty žádné bariéry. Aspoň jeden den zkuste vydržet bez líčení a svou nahou pleť vezměte za odměnu do přírody.