Diamanty, křivky a vzájemná souhra- snubní prsteny podle aktuálních trendů

09.02.2023

Zatímco muži se rádi drží klasiky a pohodlí je pro ně na prvním místě, ženy uvažují často jinak. Berou snubní prsten jako příležitost k pořízení šperku, který bude vyjadřovat jejich osobnost a styl. Naštěstí dnes již neplatí, že by měl být prsten pro ženu i muže totožný. V tom je asi nejzásadnější změna oproti časům minulým. Otevírají se tak nové možnosti a nabídka je opravdu široká. A jaké jsou nejvýraznější současné trendy u snubních prstenů, které stojí za vaši pozornost?

Dokonale sehraná dvojice

Výběru snubních prstenů zpravidla předchází volba zásnubního prstenu. Pokud ale nechcete sladění ponechat náhodě, můžete se spolehnout na speciálně navržené sady. Vybrané sady jsou opravdu nápadité a prsteny dohromady tvoří vizuálně působivý celek, který připomíná spíše jeden výraznější kousek než dva oddělené prsteny. Prstýnky lze samozřejmě také oddělit a nosit jednotlivě.

Hvězdný diamantový třpyt

"Přemýšlejte o snubním prstenu také jako o módním doplňku," radí Jarmila Slívová, majitelka šperkařského ateliéru KLENOTA. V jejich portfoliu najdete jak klasické minimalistické modely, tak i nápadité a originální designy prstenů.

Máte slabost pro diamanty? U dámských snubních prstýnků se nejčastěji setkáte s tzv. eternity designem, kdy je obruba bohatě osazená menšími diamanty v jedné řadě. Výsledkem je elegantní prsten, který je naprosto nadčasový.


Netradiční tvar přidá na efektu

Velmi atraktivní jsou prstýnky chevron se svým charakteristickým tvarem do špičky. Díky němu se dokonale hodí k vrstvení a kombinování, kdy centrální kámen zásnubního prstenu krásně zapadne do špičky a vytvoří tak harmonický celek. Chevron prsteny mohou být zcela hladké, ale i osazené diamanty rozmanitých tvarů.


Vsaďte na strukturu povrchu

Zajímavý vzhled může i jinak jednoduchému prstenu dodat netradiční povrchová úprava. Zrnitý nebo hrubší povrch má oproti dohladka vyleštěné úpravě své výhody. Při častém nošení je na něm méně viditelné opotřebení, a tak si dlouho zachová svůj původní vzhled.

O ateliéru KLENOTA

KLENOTA navazuje na bohatou českou historii zlatnictví a šperkařství. Zakládá si na ruční práci, kvalitě a zásadách udržitelné módy. Soustředí se především na zásnubní a snubní prsteny, dále pak na náušnice, náhrdelníky a náramky. Profesionálové v ateliéru KLENOTA věří, že šperk by měl představovat trvalou hodnotu, specializují se proto pouze na výrobu šperků z pravých materiálů - 14k zlata, diamantů, drahokamů a perel.