Díky obličejové józe omládnete

06.08.2021

Jóga se stala každodenní součástí života milionů lidí po celém světě. Pomáhá udržovat rovnováhu, pevné tělo a čistou mysl. Víte, že skvělé benefity přináší také našemu obličeji? Každá žena, ale i muž si přeje zachovat si co nejdéle svůj mladistvý vzhled. Drahé krémy, kosmetika, později třeba botox nebo zásahy chirurga estetické medicíny nám pomáhají v boji proti stárnutí, nebo v to alespoň doufáme.

"Ochablé obličejové svaly mají za následek povadlou pleť, provolené kontury obličeje a tvorbu vrásek," vyjmenovává autorka a úspěšná lektorka Světlana Mihulová ve své knize Obličejová jóga, kterou vydalo nakladatelství ANAG. A víte dokonce, že kdybyste se věnovali tělu tak málo jako obličejovým svalům, pravděpodobně byste nebyli schopni chůze? Jak myslíte, že jsou na tom svaly vašeho obličeje? Světlana Mihulová doporučuje s obličejovou jógou začít ideálně před čtyřicítkou, ale nikdy není pozdě a výsledky se brzy dostaví.

Obličejová jóga dokáže vyhladit vrásky v oblasti čela, vějířky kolem očí i vrásky u kořene nosu, pozvednout povadlá horní víčka, vyplnit ochablé tváře, vpadlé a ochablé rty, posílit povislé čelisti, ochablou bradu i svaly na krku, a dokonce si poradí i s nenáviděnou dvojitou bradou. Díky obličejové józe váš obličej omládne a zpomalíte stárnutí.

Tato neinvazivní metoda je naprosto bezpečná, bezbolestná a nebude vás skoro nic stát. Jen fyzická činnost donutí svaly si zachovat tvar, pevnost a pružnost. Ani ten nejlepší krém nenahradí posílený sval a krásnou pleť. Jste připraveni začít? Skvělým a komplexním průvodcem vám bude již zmíněná kniha Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé. Dozvíte se vše o jednotlivých svalech obličeje, hlavy i krku, o tom, jak slunce, strava a způsob života ovlivňují stav vaší kůže, i to, jak kosmetikou podpořit vyhlazení vrásek a zpevnění pleti.

Stárnutí nedokážeme zastavit, ale péče o sebe samé by měla být naším každodenním rituálem, díky němuž budeme zdravější, vitálnější a sebevědomější.

Text: Eva Čechová

www.anag.cz, 200 stran, brožovaná, 329 Kč