Trendy v pohovkách pro rok 2022

14.03.2022

Trendy v pohovkách se mohou zdát jako okrajové téma, ale v tomto univerzálním kousku nábytku se skrývá víc, než si možná myslíte. Poradíme vám, jaké barvy, materiály a tvary pohovek zvolit, aby se váš obývací pokoj nesl ve znamení aktuálních módních novinek v bydlení.

Neutrální přírodní barvy

Pohovky se v letošním roce nesou ve znamení světlých neutrálních odstínů inspirovaných přírodou. Kraluje mu zejména hnědá, béžová, krémově bílá a terakotová barva. Béžová znázorňuje hřejivý písek, hnědá barva obilí a terakotová barva keramiku. Všechny tyto barvy k sobě krásně ladí a v interiéru působí uklidňujícím dojmem. Doplnit je můžete o doplňky v teplých zemitých odstínech.

Organické tvary

Křivky, vlnité linie a absence výrazných hran - pohovky v organických tvarech se v roce 2022 dostaly do popředí. Zaoblené siluety vytvářejí uklidňující atmosféru a pomáhají zjemnit "ostré" hrany v místnosti. Symbolizují také harmonii a bezpečí.

Pohovky bez nožiček

Dalším letošním trendem jsou pohovky bez nožiček. Hodí se spíše do větších obývacích pokojů než do malých místností. Působí totiž mohutněji a prostor více zaplní, a tudíž i zútulní. Další jejich výhodou je, že nevytvářejí prostor pro usazení prachu a nečistot. Bude vám tak stačit jednou za čas gauč odsunout a vysát pod ním.

Materiály:
Manšestrové pohovky

V roce 2021 jsme se těšili z velkého návratu manšestru, který i letos zůstává oblíbeným trendem mezi pohovkami. Je to silný a odolný materiál, který nabízí zajímavé a trvanlivé barvy s výraznou strukturou.

Sametové pohovky

Samet je materiál, který vždy vynikal svým elegantním, královským vzhledem. Je měkoučký na dotek, dodává pohovkám krásný lesk a zdůrazňuje jejich design. Sametová struktura a její vzhled vypadají skvěle ve světlých i tmavých interiérových dekorech.

Text: Zuzana Langová

Zdroj: Časopis Sofie Bydlení