Důležitost vody a soli pro zdraví

14.10.2021

Pohádka Boženy Němcové velmi výstižně popisuje, že SŮL JE NAD ZLATO. A není to jen o chuti potravin, sůl je životně důležitá pro naše zdraví a nenahradí ji žádně drahokamy.

V dnešní době ale není sůl jako sůl. Běžně užívaná stolní sůl je plná chemie a pro tělo nevhodná. Obsahuje mj. syntetický jód a fluor a pro sypkost i hliník.

Při zpracování je navíc zcela zbavena důležitých minerálů. Pro představu, sůl v mořské vodě obsahuje přibližně 92 minerálů, stolní sůl pouhé minerály dva.

Jak si tedy můžeme zajistit kvalitní sůl, zdroj minerálů pro plnění životně důležitých funkcí v těle, především pro správnou hydrataci?

Nejlepší je surová, tzv. ŽIVÁ SŮL, která nebyla průmyslově zpracována, nijak čištěna, bělena a nejsou do ní přidávány žádné chemické látky. Uchovává si své přirozené složení s mnoha minerály. Určitě jste již slyšeli např. o Himálajské soli, obsahující až 55 tělu prospěšných minerálů.

Z moře lze získat ještě kvalitnější, tzv. Keltskou sůl, která je ve francouzském Guérande sklízena 2000 let starou keltskou metodou. Nejprve je přepouštěna přímo z moře systémem rybníků s jílovitým podkladem, v nichž dochází k vypařování vody pouze slunečním svitem. Po krystalizaci je ručně sbírána pomocí dřevěných hrabel. V Keltské soli je uchováno neuvěřitelných 82 minerálů. Po výzkumech a dlouholetých zkušenostech je doporučována celostními lékaři z celého světa.

Vodě a soli zasvětil svou kariéru Dr. Fareydoon Batmangelidj (dr.B.), lékař se silným životním průběhem. V roce 1979 byl z politických důvodů odsouzen v Íránu k trestu smrti. Ve vězení za ním jednoho dne přišel s prosbou o pomoc spoluvězeň trpící ukrutnými bolestmi břicha. Dr. B. mu doporučil vypít sklenici vody. Byl velmi překvapen, když mu po pouhých 8 minutách muž s velkou úlevou děkoval za pomoc, neboť bolest zcela ustoupila. Tato příhoda ho motivovala k výzkumu, jehož výsledkem byli tři tisíce spoluvězňů zbavených nejrůznějších problémů (žaludeční vředy, vysoký krevní tlak a dalších). Tyto výsledky mu nakonec zachránily život. Byl propuštěn z vězení, emigroval do USA a léčbu kvalitní, informovanou vodou doplnil podáváním surové soli.

Během své praxe zjistil, že nejlepších zdravotních úspěchů je dosaženo rozpuštěním špetky Keltské v ústech před napitím. Minerály se rychle vstřebají přes sliznici úst do krve v optimálním množství, které zajišťuje správný vstup vody do buněk i odvod toxických látek z těla.

Jinými slovy, dáme-li tělu kvalitní, informovanou vodu v kombinaci s Keltskou solí, naše buňky nám poděkují. Zajistíme jim dostatečnou hydrataci, vitalitu a pomalejší stárnutí. Současně tento pitný režim pomáhá předcházet civilizačním chorobám, jež jsou často důsledkem dlouhodobě nesprávné hydratace organismu (např. vysoký krevní tlak, apod.). Dr. B. vše skvěle popsal ve své knize Voda zdravá, léčivá, životadárná (nakl. Maitrea).

Ve stručnosti lze pitný režim a použití vody a soli popsat takto:

1) Tělesná hmotnost násobená koeficientem 0,0325 udává denní množství vody, které naše tělo potřebuje . Vážíte-li např. 75kg, doporučené množství vody je 75 x 0,0325, což je cca 2,5l. A skutečně zde hovoříme o čisté neperlivé vodě, kterou nenahradí žádný jiný nápoj,

2) Důležité je pít kvalitní vodu - studánkovou, informovanou,...,

3) Před napitím, nejlépe ráno a večer, rozpusťte v ústech špetku Keltské soli (v případě léčby ledvin vždy nejprve konzultujte použití soli se svým lékařem).

4) Jezte stravu s dostatečným množstvím zeleniny. Vaše tělo získá draslík, který je společně se sodíkem nejdůležitějším minerálem pro správnou hydrataci buněk (jeho zdrojem je také Cayenský pepř - cca ½ lžičky obsahuje potřebné denní množství draslíku).

5) Pijte vždy cca 35-45min před jídlem a snažte se nepít (nebo jen minimálně) 1,5-2 hodiny po jídle. Pití po jídle naředí žaludeční šťávy a žaludek pak není schopen potravu kvalitně zpracovat.

Tento postup, prověřený léty výzkumu a tisíci spokojených lidí, dodá našemu tělu vitalitu, pocit pohody a může pomoci při mnoha zdravotních problémech.

Jde o naprosto jednoduché kroky s čistě přírodními "ingrediencemi" - voda a RAW sůl, navíc nepotřebujeme kupovat doplňky minerálů za tisíce korun. Živá voda a živá sůl jsou skutečně NAD ZLATO...