MLÉKOVKY Barvy pro život.

21.11.2022

Název Mlékovky je volným překladem anglického názvu Milk Paint. Jsou to jedny z nejstarších přírodních barev. Jsou v práškové formě z kaseinu, vápna, jílu, křídy a přírodních pigmentů. Na rozdíl od tekutých chemických barev nevadí přírodě, neobsahují žádné těkavé látky, rozpouštědla, ropné produkty, konzervanty a výroba ani likvidace neznečišťuje spodní vody. Míchají se ručně v Čechách. Jsou ekologické a trvanlivé v suché práškové formě. Práce s barvami je jednoduchá a pro různé techniky natírání. Jsou vhodné na neupravené dřevo, ale i k renovaci jak na nábytek, tak pro dekorace. Přírodní pigmenty dodávají barvám unikátní zemité a pastelové odstíny. Ředí se vodou a po natření zanechávají matný povrch, který se zafixuje voskem nebo šetrným lakem.

Pokud hledáte zdravé barvy pro interiérové omítky, zvolte Jílovky, které navíc můžete použít i na dřevo. Na rozdíl od většiny obyčejných barev neobsahují ropné deriváty, rozpouštědla a chemický mix všech možných alergenů, který dýcháte nejen při natírání, ale hlavně pak pravidelně při pobytu v místnosti. Těkavé škodlivé látky se mohou vylučovat i několik let. Barvy jsou vhodné na všechny typy omítek, sádrokarton, jílové a hliněné omítky i na cihly. Pro plné krytí postačí jeden nátěr. Při použití na dřevo můžete barvu lehce naředit vodou. Takto natřený nábytek následně navoskujte nebo nalakujte šetrným přípravkem.

Pro hodně namáhané plochy v kuchyni, koupelně nebo předsíni můžete zvolit Eggshell šetrné minerální barevné laky. V nabídce je více než 140 odstínů. Jedná se o finální odolné laky, které se dají při správném nanesení použít na kov i v exteriéru.

Nejen pro děti jsou dále v nabídce přírodní barvy na textil Texi. Jejich složení je šetrné a na rozdíl od jiných textilních barev se nezažehlují. Pro celoplošné barvení bavlny, lnu, vlny i hedvábí se používají rostlinné textilní barvy Weja. Na objednání lze dodat i přírodní prstové barvy a přírodní barvy pro malování na obličej a tělo.

Více informací najdete na www.mlekovky.cz.