Nové vydání časopisu Báječné nápady

08.07.2021

Editorial - Muži z Marsu

Jsme rády, že je máme. Koho? Muže! Uznejte, díky komu máte den co den na tváři úsměv od ucha k uchu, kvůli komu vám den co den přibývají vrásky a díky komu se vám den co den rozbuší srdce, ať už láskou nebo vzteky?

Jen si vzpomeňte, kolikrát se vás manžel nebo přítel zeptal, kde je máslo. Odpovíte, že v ledničce na druhé poličce hned vpředu, a on vám odpoví, že tam to máslo prostě není.

Než odjede na nákup, napíšete mu seznam, co všechno má nakoupit. Samozřejmě, že seznam je postavený přesně jako regály v obchodě, aby to měl co nejjednodušší, ale k čemu to je, když ho v obchodě ani nevytáhne, protože si to všechno pamatuje a doveze domů polovinu věcí? Na otázku, kde je zbytek, odpoví, že víc toho na seznamu přece nebylo...

Proto je fajn mít doma zahrádku a v rámci možností si vypěstovat vše, co potřebujete. Ušetříte si tak nervy strávené hádkou s manželem, i čas přemýšlením, čím jakou surovinu v kuchyni nahradit. A pokud je vaše zahrádka okrasná nebo nemáte chuť se o okurky, rajčata, papriky, mrkev a hrášek starat, zkuste si zasadit třeba okrasné růže. Jak je pěstovat, abyste měli co nejkrásnější a nejvoňavější květy, najdete na stránkách nového čísla Báječných nápadů, které právě držíte v ruce.

Krásné léto přeje

Jana Militká

šefredaktorka

Časopis Báječné nápady