Efektivně chránit dřevěné pergoly, ploty a terasy je už dnes hračka

14.06.2023
Dřevo domu a zahradě jednoznačně sluší. A i když je to stále živý organismus a zejména venkovní dřevo je vystaveno působení vlhkosti a změnám teplot (což se velmi líbí dřevokazným škůdcům), a UV záření (což způsobuje šednutí dřeva), z hlediska údržby se ho není třeba bát.
Dřevo domu a zahradě sluší
Dřevo domu a zahradě sluší

Pokud dřevu věnujete prvotní dostatečnou péči, odvděčí se vám nejen svou krásou, ale i dlouhou životností a bezúdržbovým stavem. Pouhá ochrana lakem nebo barvou není dostatečná. Tím, jak dřevo neustále pracuje, dochází k jeho rozpínání a smršťování, při kterém v krycím nátěru vznikají prasklinky. A pokud jsou větší, mohou právě tudy do dřeva velmi snadno škůdci pronikat.

Dřevo napadené dřevokazným hmyzem
Dřevo napadené dřevokazným hmyzem

Máte strach z každoroční údržby? Už nemusíte - inspirujte se a dejte sbohem neustálému natírání. Stačí k tomu pouze dva jednoduché kroky dokonalé ochrany dřeva přípravky Bochemit:

Krok 1: Preventivní dlouhodobá ochrana proti plísním, dřevokazným houbám a hmyzu
Při stavbě nových plotů, pergol či jiných dřevěných prvků je nejjednodušší nakoupit už profesionálně impregnované dřevo na pilách. Na kvalitu provedené impregnace dohlíží výrobce, proto na pilách hledejte certifikát o správné impregnaci dřeva přípravky značky Bochemit.

Dřevo si snadno můžete podle jednoduchého návodu na obalu naimpregnovat i sami - použijte Bochemit Opti F+ nebo pro menší plochy Bochemit Hobby. Impregnujte nové dřevo, ale i to, které renovujete. V případě renovace dřevo nejprve očistěte a přebruste, impregnace i následná lazura do něho budou lépe vsakovat.

Krok 2: Finální dekorativní a krycí nátěr
Požadovaný barevný odstín dodejte dřevu Bochemitem Estetik Profi, kterým mu dopřejete i ochranu proti UV záření a pronikání vody, čímž opět dojde k prodloužení jeho životnosti. A určitě vás potěší, že zkoušky akreditované laboratoře potvrdily životnost nátěru delší než 15 let.

Více informací, rad a tipů najdete na www.bochemit.eu.