Efektivní úklid s respektem k přírodě? Se Spontexem jednoduše!

18.10.2021

Značka Spontex reagovala na sílící trendy recyklace, dlouhodobé udržitelnosti a ochrany přírody a v letošním roce uvedla na trh jedinečnou úklidovou soupravu. Eco green řada, obsahující venkovní a interiérový smeták, smetáčkovou soupravou a vědro, se vyznačuje vysokou kvalitou zpracování a řadou uživatelských benefitů. Oba smetáky jsou vybaveny praktickou teleskopickou tyčí a jejich štětiny jsou zkříženy do tvaru X pro efektivní zametání. Štětiny vnitřního smetáku jsou na jedné straně zkoseny pro snadnější vymetání rohů a zároveň roztřepeny pro zachycení toho nejjemnějšího prachu. Zdi a nábytek při zametání ochrání gumový okraj smetákové hlavy. Venkovní smeták má štětiny pevnější a delší tak, aby zametly i nerovné venkovní povrchy.

Nejsilnějším benefitem ovšem zůstává skutečnost, že produkty z této řady jsou vyráběny ze 100% recyklovaných materiálů, a to včetně obalů. Od štětin vyrobených z recyklovaných PET lahví nebo gumových okrajů na lopatkách, přes samotné tělo produktů, až po kompletní balení výrobků. Tím, že odpad dostává novou podobu, je nejenom snižováno množství odpadu, ale také je využito méně fosilních zdrojů, a jsou sníženy emise CO2 a spotřeba vody a energie.

Letošní novinka už také oslovila zákazníky, kteří ji ve spotřebitelském průzkumu zvolili vítěznou novinkou Volby spotřebitelů pro rok 2021 a také absolutním vítězem tohoto ročníku napříč všemi kategoriemi. Stejného úspěchu dosáhly výrobky i na Slovensku.

Pro úklid povrchů celé domácnosti jsou skvělé hadříky z mikrovlákna Spontex Microfibre Recycled pro univerzální použití. Vyšší gramáž zajistí pohodlný úklid a vysokou absorpci tekutin, větší textura zvyšuje efektivitu úklidu jednoduchým odstraněním odolnějších nečistot. Navíc jsou vyrobeny z recyklovaných vláken, každý hadřík obsahuje jednu použitou PET lahev. Struktura mikrovlákna dokáže odstranit bakterie a viry jen za použití vody. Mikrovlákno je účinné pouze s vodou bez použití chemických prostředků, také je extrémně odolné a opakovatelně použitelné, v řádu několika let.

Pro více informací navštivte webové stránky www.spontex.cz