Eko menstruační pomůcky - pro zdraví vaše i naší planety

02.05.2022

Víte, že průměrná žena za život vyprodukuje okolo 200 kilogramů odpadu jen kvůli používání klasických vložek a tampónů? Nehledě na to, že spousta z nich obsahuje spoustu škodlivých chemikálií a plastů, které rozhodně nejsou vhodné pro lidské tělo. Alternativní cestou mohou být ekologické menstruační pomůcky, které jsou mnohem šetrnější než ty běžné. S tímto konceptem pracuje i švédská značka ECO by Naty.
11 tisíc tamponů a vložek za jediný život ženy

Ne každá žena chce v období menstruace používat menstruační kalhotky, kalíšek nebo houbu. A to jim rozhodně nelze zazlívat. Je ale pravdou, že tyto produkty tvoří obrovské množství odpadu, který je prakticky nerecyklovatelný a velmi těžko se v přírodě kompostuje. Většinou tak končí ve spalovnách nebo na skládkách, kde se rozkládá 250-500 let.

Zdraví máme jen jedno

Vložky i tampony si přikládáme přímo na nejcitlivější sliznici v těle, která dokáže velmi rychle absorbovat škodlivé látky. Nebezpečný pro tělo může být chlor, který se běžně využívá pro bělení pomůcek. Také se zde vyskytují různé parfémy, barviva nebo absorbenty, o kterých se bez nadsázky hovoří jako o možných spouštěčích alergií, a dokonce rakoviny. Když si uvědomíte, že tělo vystavujete těmto cizorodým látkám pravidelně každičký měsíc, není to zrovna příjemné čtení.

Hygienické produkty ECO by Naty

Naty vám podá pomocnou ruku! V portfoliu značky ECO by Naty najdete hygienické pomůcky pro všechny případy a dny vaší periody. Mimo klasické vložky s křidélky jsou k dispozic tenoučké intimky, tampony pro různě intenzivní krvácení i speciality jako poporodní vložky nebo inkontinenční vložky. V tamponech a vložkách ECO by Naty nenajdete žádné chemické látky, umělou hmotu, latex ani parfémy. Jejich složení je čistě přírodní a nejsou ani testované na zvířatech.

Menstruační pomůcky ECO by Naty jsou velmi spolehlivé, komfortní a diskrétní. Nikdy vás nezradí. Vyzkoušejte je také. Pořídíte je na eshopu babystart.cz.