Ekologické tašky s vlastním designem

31.08.2023

Chcete si udělat svůj vlastnoručně udělaný originál? Není lepší materiál na tvoření než látková taška. A to hned z několika důvodů. Látkové tašky jsou skvělým pomocníkem, který použijete každý den, vše s nimi unesete, jsou skladné a máte je vždy po ruce. Látková taška bez vzoru není cenově nákladná (na eshopu malovanykaminek.cz je najdete za 30 korun), pokud by se Vám dílo úplně nepovedlo, nic se nestane, jde ji třeba přebarvit. Je to ideální plocha pro zkoušení nových technik - kreslení akrylovým fixem, akrylovou barvou, můžete použít šablony, razítka a klidně můžete na látku psát. S ozdobou tašky Vám mohou pomoci i děti a Vaše nákupy už nikdy nebudou nudné! Prostě si můžete vytvořit tašku dle Vašeho vkusu - vtipně, romanticky, prakticky a navíc bude jediná na světě!

Co budete potřebovat k tvoření:

● látkovou tašku
● akrylové fixy - doporučujeme fixy s větším hrotem značky Artmagico
● akrylové barvy Artmagico
● kelímek s vodou
● štětce (větší a menší)
● nápad, co chcete na tašce mít

Jak na to?

1. Nejprve si vložíme mezi látky podložku (ideálně plastovou), aby se nám inkoust fix nepropil na zadní stranu.

2. Černým fixem si udělejte náčrt Vašeho obrázku.

3. Začněte vybarvovat fixem. Větší plochy si můžete předem štětcem namočit lehce vodou a pak vybarvit. Barva se Vám bude rychleji nanášet a více se rozpije a snáze se plocha zaplní. Musíte ale myslet na to, že se barvy mohou do sebe zapít v místech, kde si to nepřejete. Alternativně můžete vybarvovat také jen fixem, a pak ihned vzít vlhký štětec a místa propojit, vznikne jednolitá plocha.

4. Pokud potřebujete udělat jemné detaily, nechte látku uschnout (můžete si pomoci fénem), pak udělejte detaily.

5. Než začnete tašku používat, nezapomeňte obrázek fixovat zažehlením (přes pečící papír pár minut). Taška se může prát v ruce či na jemné programy a nízké stupně (do 30 st).


Při malování tašky si můžete relaxovat, užívat si čas, kdy tvoříte a který máte jen pro sebe. Díky velikosti tašky, máte dostatek prostoru se výtvarně vyjádřit a ukázat, co máte rádi. Můžete malovanou taškou potěšit i Vaše přátele a blízké a darovat jim milou pozornost v podobě látkové tašky, která je opravdu vlastnoručně a s láskou dělaná!

Vše pro malování na látku najdete ZDE