Enzymy a imunita – pomozme si tím, co je tělu vlastní

30.09.2022

Každý příchod zimního období je doprovázen časem zvýšené nemocnosti. S tím se samozřejmě pojí také zvýšený zájem o prostředky posilující imunitu. K dispozici je řada léků, doplňků stravy, rad a netradičních postupů, které mohou být nápomocné v podpoře obranyschopnosti organismu. Základem je zdravý životní styl, doprovázený pohybem a vyváženou stravou. Navíc můžeme tělu dopřát probiotika, antioxidanty, přírodní doplňky stravy či jiné alternativní metody medicíny. V případě potřeby léků můžeme sáhnout také k systémové enzymoterapii.

Kdy a proč zařadit SET

Zima se obvykle nese v duchu častých nemocí, únavy a snížené obranyschopnosti. Opakované předpisy antibiotik nemusí být ale tou správnou volbou. Pokud u někoho dochází k obdobnému scénáři, je vhodné zamyslet se nad celkovou životosprávou a dalšími prostředky, které posilují imunitu. Většina z nás ví, že naši obranyschopnost můžeme posílit zdravou stravou a životním stylem. Mezi něj spadá například otužování, pravidelný pohyb, pobyt na slunci pro získání vitaminu D a vyvážená strava plná dalších vitaminů a minerálů. Někdy však nemáme možnost získat všechny vitaminy a minerály přirozeně z potravy v dostatečném množství. Proto je vhodné využít doplňků stravy pro jejich doplnění.

Pokud se ale jedná o pacienty s dlouhodobě nelepšícím se stavem, je na místě vyzkoušet jinou metodu. Řeč je o systémové enzymoterapii. Studie v posledních desetiletích dokazují, že enzymy se nechovají zdaleka tak, jak jsme si doposud mysleli. Díky četným výzkumům se prokázalo, že pokud jsou enzymy ochráněny před natrávením v dutině ústní a žaludku a rozpustí se tedy až ve střevech, vykazují naprosto skvělé vstřebávání s výjimečnými účinky. Navíc jde o látky tělu naprosto vlastní, což je opravdu obrovská výhoda.

V případě, že se pacient léčí například se silným zánětem vyžadujícím antibiotika, může být SET také ku prospěchu. Vstřebávání enzymů totiž podporuje také vstřebávání dalších látek. Důležité je zahájit správnou péči včas. Po antibiotické léčbě je též vhodné doplnit probiotika, která pomáhají navrátit zpět přirozenou mikroflóru ve střevech.

SET může působit ve formě doplňku stravy také jako prevence, pokud chceme zkrátit dobu rekonvalescence při nemoci či úrazu. Ve všech zmíněných případech se skvěle hodí H-PROTECT ENZYME, který obsahuje širokou škálu enzymů a je volně dostupným pro všechny.

H-Protect Enzyme je na trhu unikátním doplňkem stravy na posílení imunity s bohatým složením:

• Selen, vitamin C a vitamin B2 přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Tyto látky též mají vliv na náš vzhled. Vitamin B2 přispívá k udržení normálního stavu pokožky, selen přispívá k udržení normálního stavu vlasů a nehtů a vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže.

• Vitamin C, B6 a selen přispívají k normální funkci imunitního systému.

• Vitaminy B1, B2 a B6 přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

• Vysoce kvalitní koenzym Q10.

• Komplex prebiotik.

• Probiotický kmen bacillus coagulans.

• Extrakty ze semen Vitis vinifera a z ostropestřce mariánského. Ostropestřec mariánský je antioxidant, který přispívá k normální funkci jater a k přirozené obranyschopnosti.

• Extrakt z pepře černého na podporu vstřebávání.

• Bohatý komplex pěti enzymů.

H-Protect Enzyme není tedy jen enzymovým přípravkem, ale produktem 9 v 1! Nemusíte kupovat velké množství vitaminů, minerálů a jiných prospěšných látek v několika baleních, ale vybrat jeden, který nabízí komplexní řešení vhodné pro podzimní či jiná zátěžová období. Vybrat si můžete ze dvou variant balení - 84 nebo 168 kapslí.