Francouzské povlečení vás svede dohromady

23.02.2023

Usínáte s vaším milovaným protějškem každý zachumlaný pod vlastní peřinou? Je na čase se přitulit! Vyměňte dvě přikrývky za jednu velkou, francouzskou, a pocity vzájemné blízkosti a intimity na sebe nenechají dlouho čekat. Dopřejte společnému zachumlání i kvalitní povlečení.

Spaní pod jednou dekou není zdaleka doménou pouze mladých zamilovaných párů či šarmantních Francouzů! Kromě blahodárných dopadů na partnerský život je ložní prádlo v rozměrech pro dvoulůžka v českých domácnostech stále oblíbenější i z dalších důvodů. Větší povlečení nechává vyniknout nejen designovým kouskům, ale také tradičním a decentním motivům, postel je navíc vždy snadno ustlaná a upravená. Nejširší nabídku vzorů ve francouzských rozměrech najdete u české značky Matějovský, která si zakládá na precizní výrobě, přírodním materiálu a stálých barvách.

Vyberte si ideální rozměr

Francouzská přikrývka a potažmo i povlečení o rozměru 200×200 cm či 220×210 cm nabízí dokonalé pohodlí pro každého, kdo se rád zachumlá do velké peřiny. Komfort pro dvě osoby zajistí velkorysé rozměry 240/210 cm i prodloužená délka 240x220 cm. Francouzské lůžkoviny ocení také rodiče dětí, které tak rády usínají v těsné blízkosti maminky a tatínka. Obliba všech variant pro dvoulůžka vzrůstá, a s tím i nabídka vzorů a materiálů ložního povlečení.

Jak poznat kvalitní povlečení?

Nákup lůžkovin je jednoznačně investice do zdravého spánku. Naštěstí nemusíme volit mezi komfortem a designem, stačí nakupovat s rozmyslem. "Kvalita bavlněného povlečení se odvíjí od kvality použité příze. Vlákna musí být tenká a dlouhá, samotná struktura povlečení pak hustá a bez výrazných mezírek," vysvětluje Martina Matějovská, obchodní ředitelka české značky Matějovský, tradičního výrobce ložního povlečení a bytového textilu. Při výběru se proto neřiďte pouze gramáží. Nekvalitní materiály z tlustých roztřepených vláken mají mnohdy vyšší gramáž než kvalitní a pevná látka z jemné příze.

Spíte pod francouzskou peřinou?