Gaia Mobili - nábytek s duší tradičního řemesla

14.05.2024

Duše tradičního řemesla je něco, co se nedá snadno popsat slovy. Je to jakýsi neviditelný pramen, který propojuje ruce řemeslníků s jejich dílem. Je to respekt k tradici, kvalita a oddanost vlastní práci. Koupelnový nábytek od italské značky Gaia Mobili, kterou na český trh dováží společnost ASSO je charakteristická právě pro onu skrytou duši, která je obsažena v každém originálním kousku.

Prostředí koupelen je velmi specifické nejen tím, že patří mezi tzv. silně zátěžové prostory, ale jedná se většinou o nejvlhčí prostor v celém domě. Veškeré koupelnové vybavení by proto mělo splňovat nejpřísnější kritéria (odolnost proti plísním, vlhkosti, chemikáliím, aj.), aby byla zaručena jejich dlouhá životnost. Právě tomu se Gaia plně uzpůsobila s vědomím, že i v té nejlepší koupelně, stejně jako v životě, se může občas stát nějaká nehoda. Proto, aby následky v našich koupelnách nebyly likvidační, jsou povrchy všech užitných předmětů Gaia ošetřeny technikami starých mistrů. Při výrobě se používá především nejkvalitnější vyzrálé dřevo, u něhož nehrozí nežádoucí reakce na koupelnovou vlhkost. A díky procesu recyklace jsou např. kolekce starožitného nábytku vyráběny z již jednou použitých materiálů, které jsou následně unikátní technologií chráněny proti destrukčním vlivům vlhka. U série Classic můžeme při bližším pohledu nalézt i zakonzervované cestičky od červotoče, což nejen deklaruje autentičnost materiálu, ale vytváří i ceněný starožitný prvek.

Kromě nábytku najdete v sortimentu GAIA i zrcadla v dřevěných vyřezávaných rámech, která jsou vyráběna osvědčenými metodami benátských mistrů (nanášení pravého stříbra), které zaručuje dokonalé a stálé zrcadlení.

Gaia Mobili je tu pro všechny milovníky retro i moderního designu, kteří chtějí opravdu kvalitní a funkční nábytek, který přežije nejednu generaci.

Inspirujete se a informujte se na: www.asso.cz nebo v Boutique shop ASSO, Újezd 599/3, 150 00 Praha 5 – Malá Strana.