Henna - to nejlepší z přírody pro vaše vlasy

22.10.2021

Henna je nejznámější a nejrozšířenější přírodní barva na vlasy. Je populární především pro svou schopnost zesilovat slabé a jemné vlasy a pro nekonečnou škálu odstínů. Na své si přijdou milovnice zlaté blond, přes zářivě měděně červenou až po tmavou hnědočernou.

Jednoduchá domácí aplikace

Z usušené rostliny se namele jemný prášek. V této podobě se s Hennou zákazníci setkají nejčastěji. Prášek se zalije vodou o teplotě kolem 90°C. Henna totiž potřebuje horkou vodu, aby se v ní barvící pigmenty správně rozvinuly. Vzniklou pastu dobře zamíchejte, nechejte chvílí zchladnout a poté co nejteplejší nanášejte. Vlasy zakryjte igelitovou čepicí a obalte ručníkem nebo kulichem. Teplo je nutné pro výsledný barvící efekt.

Kouzlo Henny

Asi vás to překvapí, ale henna není jen barva. Je to dokonalá kouzelná bylina. Umí zklidnit kůži, urychlit růst vlasů a působí proti lupům. Mnohdy je jedinou alternativou barvení při alergiích kůže. Tyto její vlastnosti dnes dokážeme přenést do celé řady dalších výrobků z nebarvící řady. Dobrá zpráva pro ty, kteří jsou se svou barvou vlasů spokojeni.

Každodenní čistotu vlasů zajistí Jemný bylinný šampon. Pokud vás trápí lupy je sázkou na jistotu Šampon proti lupům. Hřeben už nebude naříkat, pokud po umytí vlasů použijete Balzám na vlasy z Henny. Příjemné zpevnění vlasů zařídí Regenerační gel z Henny.

Přirozenost

Rostlinné pigmenty Henny obalují vlas zevně, nepronikají dovnitř jako při chemickém barvení. I při změně odstínu se proto zachová přirozená rozmanitost tónů se světlejšími a tmavšími prameny jako na nebarvených vlasech. To je také důvod proč Henna nedokáže vlasy zesvětlit nebo udělat z blondýnky černovlásku.

Ať už vás k Henně přivede zvědavost nebo nežádoucí reakce na chemické barvení, objevíte nádherné odstíny a téměř zázračné regenerační účinky na vlasy a pokožku.