HLINĚNÝ DŮM – Tradice, moderní bydlení a přírodní stavební materiály

01.02.2024

Od žudrového domu k rodinné firmě:
Před 24 lety jsme se usídlili v žudrovém domě v Lysovicích. Po zahájení rekonstrukce této památky lidové architektury jsme se plně ponořili do odhalování tajů hliněného stavitelství. Tento rok nejen změnil naše bydlení, ale položil základy pro vznik naší rodinné firmy, propojující tradici s moderním přístupem.

Značka HLINĚNÝ DŮM:

Ve společné spolupráci vznikla rodinná značka – HLINĚNÝ DŮM. Zabýváme se výrobou a vývojem hliněných omítek včetně prodeje přírodních stavebních materiálů, provádíme rekonstrukce i novostavby a poradenství/konzultace přímo na stavbě. Také Vám můžeme navrhnout studii Vašeho domu společně s ideálním dispozičním řešením.

Tepelný komfort a regulace vlhkosti:

Volba hliněných omítek a dalších přírodních materiálů znamená pozitivní vliv na tepelný komfort a regulaci vlhkosti ve Vašem domě. Tyto materiály přirozeně regulují teplotu a udržují optimální úroveň vlhkosti, přispívající k pohodlí a zdraví obyvatel.

Výhody hliněných omítek :

* vyrobeno z přírodních lokálních surovin
* 100 % recyklovatelné – složení pouze z jílu a písku
* optimálně regulují vlhkost v interiéru
* jsou vhodné pro alergiky
* mají výborné akumulační vlastnosti
* mají vyšší povrchovou teplotu, která umožňuje nižší náklady na vytápení
* estetická vzhled
* snadná zpracovatelnost

Cenová nabídka na míru:

Pokud chcete začlenit tyto přírodní materiály do svého domova, stačí nám poslat poptávku. Rádi Vám vypracujeme cenovou nabídku, zahrnující porovnání různých druhů přírodních materiálů včetně nákladů na přepravu.

www.hlinenydum.cz

https://www.facebook.com/hlinenydum
https://www.instagram.com/hlineny_dum/
+420 775 388 452