Horoskop na březen a duben

12.03.2022

Beran
Využijte příležitost, kdy se nad sebou můžete zamyslet a kdy pochopíte, co je pro vás důležité. Až do poloviny dubna se budete dostávat do situací, které vám udělají v mnohém jasno. Díky Merkuru, který je ve vašem sektoru přátel do 10. března a na jehož energii mezi 6. březnem a 5. dubnem naváže Venuše spolu s Marsem, si opět potvrdíte, že máte štěstí na lidi, kteří by za vás v případě nutnosti dokázali snad i dýchat. Nemůžete ale čekat, že vám budou mazat med kolem pusy ve chvíli, kdy usoudí, že děláte něco, co je z jejich hlediska opravdu nerozumné. Platí to zejména pro dny kolem 27. března, kdy se do vašeho znamení dostává Merkur. S jeho pomocí se sice seznamujete se spoustou zajímavých lidí, ale taky se můžete prudce a bez velkého přemýšlení rozhodnout pro nepromyšlené a velice náročné životní změny. Když se pro ně rozhodnete, bude to pro vás znamenat nejen život kompletně obrácený naruby, ale i spoustu papírových a úředních záležitostí, které budete muset řešit. Zvláště kolem 10. dubna, kdy se Merkur dostává do kvadratury s Plutem, neriskujte víc, než musíte. Nemuselo by to vyjít.

Býk
Opět budete rádi, že patříte k lidem, kteří se práce nebojí a kteří i na hodně obtížné výzvy dokážou reagovat kladně. Mezi 6. březnem a 5. dubnem ve vašem sektoru profese a pracovní ctižádosti navíc pobývá Venuše spolu s Marsem. Jde o energie, které vás dostávají do situací, v nichž musíte ukázat veškeré své kvality, a dokázat, že se ničeho nebojíte. Bez problémů se rozhodnete, že se budete učit nové věci. Vedou ty, které můžete využít nejen v práci, ale i ve svém soukromém životě. Půjdou vám tak dobře, až začnete uvažovat, že je ke své dosavadní práci jako přídatný zdroj příjmů buď přidáte, nebo své dosavadní práce necháte a začnete se jim věnovat naplno. Zásadní planetární vliv však pochází ze slunečního zatmění, které se ve vašem znamení odehrává 30. dubna. Už dopředu byste se měli zamyslet, k čemu jeho energie využijete a jak je dokážete obrátit ve svůj prospěch. Kdybyste usoudili, že potřebujete a opravdu chcete uzavřít nějakou nepříjemnou etapu svého života, máte skvělou šanci. Vyvrcholení jednání, která k tomu vedou, naplánujte na poslední dubnový den. Můžete si být jistí, že všechno proběhne podle vašeho přání.

Blíženci
Do 10. března, kdy váš vládce Merkur prochází Vodnářem, musíte mezi lidi, i kdybyste nechtěli. Díky jeho energii dokážete nejenže správně a nenapadnutelným způsobem prosazovat to, co chcete vy, ale umíte i rozumně a bez zbytečných konfrontací reagovat na to, co po vás chtějí ostatní. Kdyby se stalo a v práci vám nabídli vyšší postavení, berte ho. Vadit vám nebude ani podmínka dalšího vzdělání nebo absolvování nějakého kurzu, která se s tím pojí. Práce vám jde od ruky skvěle. Navíc přináší zisky, které jsou podstatně vyšší než všechno, na co jste v tomto směru zvyklí. Není tedy divu, že budete uvažovat o investicích, která by vaše finance uchránily před nástrahami inflace. Jde o závažné rozhodnutí, které byste měli odložit až na přelom března a dubna. Merkur bude procházet vaším sektorem přátel, což znamená, že můžete bez problémů využívat jejich rad a zkušeností. Pokud se dubna týče, měli byste soustředěně pracovat na vylepšení svého zevnějšku. Nejde o to, abyste se podobali idolu z lifestylových časopisů, ale o to, abyste si vytvořili svou vlastní image. Ta zdůrazní to, co je na vás skvělé, a nenápadně zastíní to, čím se raději nechlubíte.

Rak
Období, kdy Slunce prochází Rybami, a tedy i vašim sektorem duchovna, je pro vás jako v každém jiném roce neskutečně inspirativní. Pod jeho vlivem přemýšlejte, jak vylepšit nejen svůj vztah k ostatním lidem, ale především svou psychiku. Věnujte se tomu, co napomůže jejímu posílení a co vám dokáže, že jdete po správné cestě. Mezi10. a 27. březnem, kdy Rybami prochází Merkur, přemýšlejte o tom, čím byste mohli svůj život obohatit. Když na tom budete soustředěně pracovat, objevíte jak knihy, které vám v této oblasti poradí, tak lidi, kteří při své životní cestě nasbírali životní zkušenosti, o které se s vámi moc rádi podělí. V dubnu, kdy mezi 15. dubnem a koncem měsíce prochází vaším sektorem duchovna nejen Jupiter (ten je tam až do 11. května a podporuje vás sice nenápadně, ale zato velkoryse), ale i Venuše spolu s Marsem. A právě tady si musíte dávat na to, do čeho se pouštíte, velký pozor. Hrozí, že se do člověka, který vás po duchovní cestě vede, bez ohledu na cokoli, zamilujete tak, že tím obrátíte jeho i svůj život kompletně naruby. Mohli byste si sice vysvětlovat, že jde o lásku, která je dar boží, ale v hloubi duše byste jasně věděli, že je to jinak.

Lev
Než se rozhodnete, že budete v práci všem dokazovat, jak jste skvělí a jak se bez vás firma neobejde, dobře si to rozmyslete. Ve chvíli, kdy se stanete pro firmu nepostradatelní, se můžete stát lehce postradatelní pro svého partnera. Pokud se dostane do situace, kdy usoudí, že je pro vás práce důležitější než on a váš vztahový soulad, zaděláváte si na opravdu značný problém. Ve firmě můžete navíc rychle získat nálepku člověka, který pracuje jako o život jen proto, aby ho chválili, a který za svou práci navíc žádnou jinou odměnu vlastně ani nepotřebuje. Zejména ve dnech mezi 6. březnem a 5. dubnem, kdy na vás z partnerského sektoru působí Venuše spolu s Marsem, byste měli pozornost zaměřit na partnera a otevřít se jeho požadavkům. Kolem 22. března, kdy se Mars z vašeho partnerského sektoru dostává do kvadratury s Uranem, si pečlivě promyslete všechno, co má souvislost s investicemi do nemovitostí. Než se rozhodnete, že si nějaký dům koupíte, prohlédněte si ho s někým, kdo tomu rozumí a kdo ví, kam a na co se má dívat. To, že vám nějakou investici rozmluví, berte jako dobrý skutek, za který se děkuje!

Panna
Ve vašem případě opravdu platí, že můžete sice poručit, ale s úkolem si nakonec musíte poradit sami. Jupiter sice až do 30. dubna pobývá ve vašem partnerském sektoru, ale partnerovi to na aktivitě nepřidá. Všechno s chutí nechá na vás, a ještě bude chtít, abyste mu pomáhali se vším, na co se sám necítí nebo do čeho se mu nechce. 5. března, kdy se ve vašem partnerském sektoru schází Slunce s Jupiterem, si navíc dejte pozor na požadavky, které k vám vznese. To, co po vás chce on a co by mu pomohlo, mu splníte bez váhání. Bohužel však hrozí, že tím, co říká, jen tlumočí požadavky někoho, kdo ví, že jste dobří, a kdo chce, abyste za něj nejen pracovali, ale i mysleli. 5. dubna, kdy se do vašeho partnerského sektoru dostává Venuše, která zde pobude až do konce měsíce, zaměřte pozornost nejen na partnera a vylepšení vašeho vztahu, ale především na umění. Můžete chodit po výstavách a vychutnávat si to, co vidíte. Můžete ale i sami uvažovat, že byste se sami vrátili k umění, které vás kdysi bavilo a na které jste v poslední době neměli čas. Můžete ale také sáhnout do úspor a vstoupit do světa umění jako investoři.

Váhy
Pozornost musíte upřít zejména na lásku, romantiku a děti. Pokud je zatím nemáte, je vhodný čas, abyste o nich začali nejenže uvažovat, ale abyste v tomto směru začali i aktivně fungovat. Překvapí vás reakce vašeho partnera. Stav, kdy o dětech nechtěl ani slyšet a jen vám vysvětloval, že je na ně ještě času dost, vystřídá nadšení, které pro takovou životní změnu pocítí. Pokud už děti máte, je potřeba, abyste k nim přistupovali sice láskyplně, ale důsledně. Bylo by dobré, aby vaše ratolesti pochopily, že jsou neoddělitelnou součástí rodinné smečky, k jejímuž zdaru a prospěchu musí podle svých možností přispívat i ony. Od 6. března do 5. dubna, kdy se k Saturnu připojuje Venuše spolu s Marsem, přemýšlejte o aktivitách, které by bavily celou rodinu. Můžete jít o sport nebo jiný společný zájem. Zvlášť dobře bude fungovat v případě, kdy jde o to, abyste děti seznámili s novým partnerem a jeho ratolestmi. Mezi 27. březnem a 11. dubnem, kdy vaším partnerským sektorem prochází Merkur, obnovujte stará přátelství. Jde o lidi, kteří ve vašem životě důležitou roli hrají a v budoucnu ještě i hrát budou.

Štír
Především si uvědomte, že jde o dva měsíce, v nichž na vás pozitivně působí jak Jupiter, jako starý vládce znamení Ryb, tak Neptun, který je jejich vládcem novým. Jde o planety, které vám nabízejí štěstí v nejrůznějším množství a v nejrůznějších podobách. Nutí vás k riziku, ale zároveň vás přesvědčují, že o riziko v podstatě nejde, protože to vyjít prostě musí. Zejména v poslední březnové dekádě, kdy se Merkur nejdříve spojuje s Jupiterem a potom s Neptunem, hrozí, že dostanete ohledně svých záměrů spoustu informací. Znějí sice zajímavě, ale na jejich pravdivost se spolehnout nemůžete. Další nebezpečí nesprávného odhadu situace hrozí kolem 30. dubna. Ve vašem partnerském sektoru se odehrává zatmění, které silně snižuje kvalitu vašeho chápání okolního světa. I když obvykle myslíte střízlivě a emoce ovládáte, tentokrát byste si měli vědomě zakázat veškeré citové i vztahové experimenty. To, že se vám někdo zamlouvá a ještě jste se s ním schopni bavit o spoustě věcí včetně erotiky, ještě neznamená, že jde o člověka, kterému můžete svěřit celý svůj život. Nežeňte se do průšvihu, jemuž se můžete vyhnout.

Střelec
Když můžete pyšně zkonstatovat, že sami sebe znáte a svým jednáním se nepřekvapíte, je to vaše značné plus. S takovým přístupem dokážete bez větších problémů předejít zbytečným nepříjemnostem. O ty zásadní se by se postaral váš maximalistický vládce Jupiter. Z Ryb, kde aktuálně pobývá a jejichž je starým vládcem, vás ve spojení s Neptunem (a mezi 10. a 27. březnem i s Merkurem) přesvědčuje, že máte na víc, než si myslíte. Žene vás do jednání, které sice slibuje úspěch, peníze a všeobecné uznání, ale jímž taky riskujete ztráty ve všech možných oblastech - majetkem počínaje a vztahy konče. V dubnu Merkur sice Ryby opustí a přejde do Berana (do 11. dubna pak uděláte dobře, když budete poslouchat varování svého miláčka i v případě, že by se vám nelíbilo), ale jeho žezlo pak převezme od 5. dubna do konce měsíce Venuše, k níž se po 15. dubnu přidá i Mars. Pokud si nechcete nos nabít opravdu citelně, je potřeba, abyste sami sebe drželi na uzdě. Nevěřte tomu, co uslyšíte, ale vážně berte jen to, na co si můžete vlastníma rukama sáhnout. Velice dobře si pak pamatujte, že ve vztazích se neexperimentuje.

Kozoroh
Lidé, kteří vás znají jako mlčenlivé jedince, kteří se slovy hospodaří opatrně a své názory si nechávají pro sebe, se nestačí divit. Konečně jste si zvykli a zpracovali energie, jimiž na vás působí Jupiter ve vašem sektoru komunikace a jež teď konečně dokážete naplno využít. Zejména mezi 10. a 27. březnem, kdy se k jeho vlivu přidává i Merkur, však hrozí z přemíry dobra, které vám planety skýtají, skoro až nebezpečí. Pod jejich vlivem máte tendenci brát jako skutečnost to, co se sice velice hezky poslouchá, ale co s realitou nemusí mít příliš mnoho společného. Zásadní problémy mohou nastat kolem 12. dubna, kdy se ve vašem sektoru komunikace setkává Jupiter s Neptunem. Pokud jste dosud neinvestovali a nemáte v této oblasti vlastní zkušenosti, na které se můžete spolehnout, bude lepší, když se do ničeho podobného pouštět nebudete. Jakmile zjistíte, že vás k tomu ponouká člověk, který by s vámi rád navázal bližší a intenzivnější (třeba i) erotické kontakty, měli byste být opatrní dvojnásobně. Své peníze jste na cestě nenašli, což znamená, že byste se měli chovat tak, abyste o ně zbytečně nepřišli.

Vodnář
Zásadní vliv na vás vyvíjí Venuše, která se do vašeho znamení dostává spolu s Marsem 6. března, a která zde zůstane do 5. dubna (Mars pak do 15. dubna). Smiřte se s tím, že vám zejména v březnu na práci moc záležet nebude. Důležité pro vás bude vaše soukromí a jistota, že je mezi vámi a partnerem všechno v pořádku. Jako nezadaní máte značnou šanci oslovit člověka, který vás zajímá a s nímž byste se rádi seznámili blíže. Potíž je jen v případě, kdy je v páru. V tom, že byste ho nedokázali upoutat a nezískali, problém není. To zvládnete rychle a bez větší námahy. Pak ale začnete přemýšlet, zda má štěstí, které je založené na neštěstí někoho druhého (v tomto případě jeho dosavadního partnera) pro vás vůbec cenu. Mezi 11. a 30. dubnem, kdy jste pod vlivem Merkura z Býka, věnujte pozornost rodinným záležitostem. I z toho, co se vám na první pohled zdá jako něco naprosto malicherného, se může vyklubat dlouhodobý průšvih. Snažte se jednat tak, abyste měli vždycky otevřená zadní vrátka, jimiž z nepříznivé situace vycouváte. Když se rozhodnete, že před rodinnými problémy utečete do práce, která vás baví, je to ve vašem případě velice rozumné a skoro i šťastné řešení.

Ryba
Zásadní pozitivní vliv na vás vyvíjí Jupiter, který se až do konce dubna pohybuje vaším znamením. Opravdu se snaží, aby se vám dařilo, ale i jeho přízeň má své nepříliš příjemné stránky. Získáváte sebedůvěru, ale zároveň přicházíte i o smysl pro rovnováhu a pro to, co si ještě můžete dovolit. Zejména mezi 27. březnem a 11. dubnem, kdy vaším sektorem majetku vlastního prochází Merkur, vás může okolí přemlouvat k nejrůznějším finančním experimentům. Pokud usoudíte, že vám ke spokojenému životu chybí jen pár bitcoinů, samozřejmě si je koupit můžete. Měli byste však do nich investovat jen takovou částku, o kterou můžete bez problémů přijít. Pokud se lásky a obecně vztahů týká, přesuňte na ně pozornost po 5. dubnu. Venuše, která se nachází ve vašem znamení (a k níž se 15. dubna přidá i Mars), se postará, abyste v této oblasti nedostatkem netrpěli. Záhy však pochopíte, že výběr z několika přibližně stejně disponovaných ctitelů není vůbec snadný. Právě proto bude lepší, když se do žádného definitivního rozhodnutí hnát nebudete. Nechejte ho až na čarodějnice, kdy vám konjunkce Venuše s Jupiterem ve vašem znamení přinese to správné rozhodnutí doslova pod nos.

Časopis zakoupíte na stáncích nebo si můžete objednat předplatné s dárkem - Karty VZKAZY PRO TEBE z edice RITUALS (55 karet). Jedinečná edice běžně nedostupná. Roční předplatné po slevě od 269 Kč ! Předplatné s dárky na: www.espritbohemia.cz