Hříšné úlety

17.12.2021

Sex na jednu noc nemusí být jenom o nevěře, ale i o tom, že vás sežehla momentální vášeň. Pravdou je, že my ženy k němu máme ještě jiné důvody než pouze fyzické. A také nás mnohem častěji trápí morální kocovina. Nenechte se jí semlít a užijte si tohle malé dobrodružství beze zbytku.

Říkáte si, že vás se sex na jednu noc netýká? Jenže právě v tomhle případě víc než kdy jindy platí nikdy neříkej nikdy. Opravdu jste nikdy nepotkala muže, který by ve vašich očích stál za hřích? Nepochybně ano, ale třeba nebyla ta správná chvilka. Ženy totiž k nezávaznému sexu vede několik faktů: potřebují si dokázat, že ještě nepatří do starého železa, doma jim to v sexu neklape, takže hledají náhradu jinde, anebo si zvyšují sebevědomí. Muž to má podstatně jednodušší, potřebuje ulevit pnutí...

Jak tedy na to, vám nezávazný sex život neztrpčil, ale naopak hezky zpříjemnil? Zvládnete to psychicky?

Chápete sex na jednu noc jako sex na jednu noc, nebo od něj čekáte víc? Ano, i z takového střetnutí se může vyvinout partnerský vztah, ale podobných případů je jako šafránu, takže si nedělejte příliš velké iluze. Jestliže podvědomě toužíte po muži na celý život, jděte od toho. Nebudete totiž k takovému spojení přistupovat jako k jednorázové zábavě, ale naopak se v něm utopíte.

A pozor, touha po pokračování může přijít i od vašeho protějšku. Pokud vy to máte jinak, zmizte z místa činu ještě před svítáním, vyhnete se tak nepříjemnému dožadování se dalšího kontaktu. Rozhodně takovému člověku nedávejte žádné naděje na opětovné setkání a držte se předem daného důvodu vaší společné noci bez jakýchkoli závazků.

Zadané ženy umí pěkně potrápit i výčitky vůči stálému partnerovi. Jestliže patříte do této kategorie, na jednorázové sexuální dobrodružství rychle zapomeňte. Mohlo by se totiž stát, že během hádky nebo v návalu zpytování svědomí mu prozradíte, co se stalo, a jeho reakce by pro vás i váš vztah mohla být fatální.
Rovněž zamkněte pusu na zámek před kolegyněmi, kamarádkami, i těmi nejbližšími. Apokud vás mučí bezmezná touha svoje sexy dobrodružství někomu prozradit, svěřte se psímu či kočičímu mazlíčkovi, protože tam máte jistotu, že to na vás v té nejnevhodnější chvíli neprásknou.

Stará dobrá chemie

V sexu na jednu noc rozhodně nejde o to, abyste urvala prvního opilce, kterého spatříte v baru a který se nechá odtáhnout na místo činu. Váš sexkolega by se vám měl nejenom líbit, přitahovat vás, ale také by měl zaujmout třeba tím, že se z něj vyklube příjemný společník. Takže kdo připadá v úvahu? Krásný neznámý? Proč ne, jak přijde, tak odejde a máte velkou šanci, že už ho nikdy neuvidíte. Jenže na druhou stranu, ocitnout se s cizím mužem v choulostivé situaci je sázka do loterie, zda se nesrazíte s nějakým násilníkem.
Mohl by to být také kolega z práce, jenže v tomto případě riskujete, že si o vašem románku budou velmi brzy štěbetat i vrabci na vaší firemní střeše. Navíc, dívat se každý den na někoho, s kým jste prožila takovou intimní situaci, a vědět, že si s ním jinak nemáte co říct, je poměrně psychicky náročné. Řešením není ani sex s bývalým partnerem. Sice vám to možná v posteli klapalo, ale vzhledem k tomu, že teoreticky zmizel v propadlišti dějin, stálo to jinak za bačkoru, takže hrozí, že si po aktu budete vzájemně vyčítat věci, které by měly zůstat zapomenuty.

Jako ideální partner se jeví muž, o kterém tušíte, co je zač. Pracuje ve vašem oblíbeném baru, je to kamarád kamaráda vašeho bratrance, známý bratra vaší kamarádky, zkrátka člověk z okruhu lidí, s nimiž se stýkáte. V takovém případě totiž není příliš pravděpodobné, že by vám dotyčný jakkoli ublížil už proto, že znáte jeho identitu a víte, kde ho hledat.

Trocha alkoholu neškodí

Alkohol v malé míře léčí, to vám potvrdí téměř každý lékař. V míře rovnající se vypitým láhvím a nikoli skleničkám páchá škody připomínající řádění hurikánu, sex na jednu noc nevyjímaje. Představte si opilcovo ráno, až se proberete z mrákot, nevíte, kde jste, s kým tam jste, co tam děláte, a když vám dojde účel, ani netušíte, jestli vůbec došlo k jeho naplnění. Nejenom že vás z toho množství vypitých lihovin rozbolí hlava, ale nepřidají vám ani pochybnosti typu, co všechno jsem na sebe vyžvanila, zda si vzal ochranu a jiné podobné otázky, na něž je v danou chvíli už pozdě. Takže vám nezbude, než se modlit, aby všechno dopadlo dobře.

Nikdo vás nechce nutit k nealko dýchánkům s lahví minerálky či džusu. Naopak jedna dvě sklenky vína umí povzbudit k akci, ale vždy je nutné zachovat si alespoň trochu čistou hlavu, s níž se nenadálé situace řeší podstatně snáz.

Kam s ním?

Dejme tomu, že jste strávila příjemný večer s mužem, který by stál za hřích, navíc i on působí dojmem, že mu jste po chuti. K pořádnému milování je ovšem třeba trochu jiná půda než lavička v parku nebo zadní sedadlo auta. Dilema, kam s ním, vyřeší hotelový pokoj, anebo, v případě, že muže alespoň trochu znáte, jeho byt. Možná teď namítáte, že u vás doma by to bylo lepší. Jenže takto si zachováte alespoň nějakou anonymitu a nehrozí, že mu druhý den budete muset udělat nejen snídani, ale také třeba uvařit oběd či večeři. Navíc si představte ty řeči, kdyby vás přistihli sousedi, jak jdete domů s někým úplně jiným, než je váš zákonitý choť. Vy tak určíte chvíli, kdy akce skončí, a v pohodě zmizíte do svého soukromí. Zároveň se nemusíte bát, že by vám rychlomilenec chodil dalšího půl roku hvízdat pod okno a dožadoval se dalšího sexu.

Bůh sexu? Ani náhodou!

Bylo by pošetilé myslet si, že se při takovém milování nebesa rozestoupí a vy zažijete božský sex. Takhle to nefunguje. Vlastně je to stejné, jako když se poprvé milujete s novým partnerem. Do aktu se plete nervozita, ostýchavost, fakt, že se teprve poznáváte, netušíte, co se líbí tomu druhému, a naopak mu neumíte dát najevo, co máte ráda vy sama. Jenže v tomto případě máte před sebou ještě mnoho nocí, ve kterých si vzájemně vyšlapete správnou cestičku k oboustrannému uspokojení. Pocit z jednoaktovky bývá průměrný, někdy i horší. Abyste nebyla na jejím konci úplně zklamaná, vezměte to za opačný konec a snažte se si užít hlavně vy sama. Koneckonců, k dočasnému partnerovi nemáte žádný citový vztah, takže vás nemusí trápit, že se budete starat hlavně o svoje potřeby. A pro jistotu znovu zopakujeme, vždy vyžadujte kondom - ještě lepší bude, pokud jich budete nosit pár v kabelce pro případ nouze. Při jakýchkoli protestech ze strany muže a odmítnutí si ho nasadit, vstaňte, oblékněte se a uhánějte domů. Nechráněný styk s mužem, o kterém víte, že se jmenuje Karel a chodil s vámi před dvaceti lety do první třídy, rozhodně nestojí za gynekologické problémy či pohlavní choroby.

Text: Běla Gabrielová
Zdroj: Časopis Perfect Woman