I jemné vlasy mohou být koruna krásy

07.07.2022

O některé typy vlasů je péče složitější, o některé zase jednodušší. Majitelky jemných vlasů jsou někde uprostřed. A jaké problémy je trápí? Jemné vlasy nemají objem, nedrží tvar, rychle se mastí u konečků a elektrizují. Naopak jejich velké plus je celkem rychlá úprava a nižší spotřeba produktů vlasové péče, takže si ženy mohou dovolit zainvestovat do speciálních přípravků a stylingu.

Jemnost vlasu je dána jeho tloušťkou. S vlastnostmi vlasu je ale možno pracovat, takže pokud víte, jak se o své jemné vlasy správně starat, bude péče o ně hračka.

Jaké tipy na péči o jemné vlasy pro vás připravili odborníci ze salónu Klier?

• Základem je speciální vlasová kosmetika pro jemné vlasy. Šampony dodají objem, kondicio-néry jsou odlehčené a vlasy nezatíží. V případě kondicionéru je důležité nanášení ne přímo k po-kožce hlavy, ale pouze do délek vlasů. Náš tip na šampon je třeba Kérastase Densifique a kondici-onér Kérastase Densifique Fondant.

• U jemných vlasů je velmi důležitý styling.
Objem a tvar dodá vlasové tužidlo, které použijte před foukáním. Ze zkušenosti doporučujeme spíše tužidla ve spreji, jelikož ta pěnová mohou vlasy zatížit. Doporučujeme třeba L'Oréal Profes-sionnel Tenci.Art. Jako finální péči použijte fixační lak s jemnou či střední fixací. Vlasy lakujte ze vzdálenosti cca 30 cm. Pokud by byl pro vás účes zafixovaný málo, spíše lakování opakujte, než abyste přidávali na síle fixace laku. Pokud i tak raději použijete lak se silnou fixací, lakujte opravdu z dálky a použijte menší množství produktu. Vhodný lak je např. L'Oréal Professionnel Infinium, který navíc poskytne skvělý lesk.

• Vlasy foukejte vždy přes kulatý kartáč - jeho správnou velikost vám pomůže určit vaše kadeřnice. Dbejte na to, aby kartáč vlasy vyhladil a netrhal je.

• Klíčový je také střih vlasů. Jemným vlasům lichotí spíše kratší střihy. Důležité je pravidelné za-střihávání konečků, které bývají často poškozené a suché. Správný střih od šikovné kadeřnice do-dá vlasům na objemu.

• Náš tip - zkuste na noc zaplést dva copánky. Ráno po rozpuštění budou vlasy jemně vlnité a tím i objemnější.Do kadeřnictví Klier můžete přijít na nezávaznou konzultaci péče o vlasy i vhodného střihu zdarma.

Salóny jsou otevřené 7 dní v týdnu a nemusíte se předem objednávat! V Klier totiž vědí, jak je dnešní doba hektická. V salónech najdete zkušené, vyškolené odborníky, kteří nabízí moderní kadeřnické služby, profesionální produkty k péči o vlasy a dobré ceny.

Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz.