Inspirujte se Francouzkami: Bižuterii vévodí osmdesátky a perly

21.05.2022

Vrstvení šperků je in, proto si tuto sezónu pořiďte hned několik náhrdelníků a náramků! Pařížská bižuterie Francine Bramli, kterou v ČR exkluzivně prodává Le Patio, potěší jak příznivce hravých a barevných osmdesátých let, tak i milovnice perlových šňůr a moderních perlových šperků kombinovaných s ocelí. Aktuální limitovaná kolekce originální bižuterie z pařížské čtvrti Marais svými četnými řetězy prozrazuje návrhářčinu minulost, kdy pracovala pro Paco Rabanne.

Se slunečným počasím přichází touha po barevnějších a výraznějších špercích. Tento rok jsou jasné dvě módní tendence. Nicméně u obou platí oblíbená věty ikonické Iris Apfel: Čím víc, tím líp! Vrstvení je zkrátka stále in.

1. Osmdesátkové tvary a barvy

Masivní náramky ve výrazných barvách jednoznačně odkazují k estetice osmdesátých let včetně použitých zvířecích vzorů. Ale materiály se mění - kolekce ikonické pařížské bižuterie Francine Bramli využívá moderní bavlníkový acetát. Kromě širokých náramků vás do minulosti vrátí řetězové náramky a náhrdelníky, které mnohým z nás připomenou legendární "céčka". Dnes je nemusíte směňovat se spolužačkami, ale pořídíte si vlastní, přímo z dovozu, z Francie!

2. Pearlcore - perly pro každou příležitost a na všem!

Většina z nás má Coco Chanel zafixovanou s jejími nepřehlédnutelnými šňůrami perel, které považovala dokonce za svůj talisman. Méně se už ví, že v jejím případě šlo o perly umělé. Coco Chanel totiž byla zastánkyní dostupné bižuterie pro všechny ženy a proto své modely doplňovala šperky za rozumné ceny. V aktuální kolekci perlové pařížské bižuterie v Le Patiu najdete jak klasické chanelovské šňůry, tak i ultramoderní náramky a náhrdelníky kombinující perly s ocelí. A proč se mluví o pearlcore? Protože perly definují finální vyznění vašeho outfitu.

Autorská bižuterie Francine Bramli

Bižuterie Francine Bramli, pojmenovaná po její majitelce, vzniká v srdci pařížské čtvrti Marais, která je synonymem esence autentického pařížského životního stylu. Obchod sousedí s dílnou, do které můžete nahlédnout a obdivovat kreativní práci stylistek pod vedením samotné Francine. Nejžádanějším artiklem jsou klipsové náušnice. Svojí nápaditostí vás okouzlí také náramky a náhrdelníky. Vše z různých materiálů z celého světa. Převážně se využívá bavlníkový acetát v kombinaci s perletí, krystaly, dřevem, pozlacenou mědí, atd. Při výrobě se striktně dbá na recyklaci a opětovné využití materiálů. V návrhářčině stylu práce s bižuterií, kdy používá různé řetězy a oka, je zřetelný vliv její dřívější práce pro Paco Rabanne.

Monika White tuto značku objevila pro Le Patio v roce 2018 a každý rok do ČR dováží limitovanou edici bižuterie pro ženy, které mají rády neotřelý šarm Pařížanek