Jak probíhá ruční výroba šperků a proč jsou opravdu dobrou investicí?

20.04.2023

Osobní přístup a láska, kterou zlatníci ze šperkařství KORBIČKA vkládají do své práce, je odrazem v jejich krásných a originálních špercích. Je důležité si uvědomit, že ručně vyráběné šperky je nutno brát, v porovnání s běžnými šperky dostupnými v obchodech, jako významnou investici. Ptáte se, proč tomu tak je? Přečtěte si několik důvodů, proč se vyplatí do ručně vyráběných zlatých šperků investovat. Ukázat si to můžeme na výrobě zlatých snubních prstenů, které lidé nosí po celý život.

Jedinečný design šperků

Proces ruční výroby šperků vyžaduje velkou zručnost a umění. Na rozdíl od sériově vyráběných šperků na stroji je každý kus ručně vyráběného šperku jedinečný a má svůj vlastní charakter a osobnost. Pozornost je věnována hlavně detailům a individuální kreativita může vést k úžasným, složitým návrhům, které jsou skutečnými uměleckými díly. Na začátku stojí osobní dialog s klientem, kdy je potřeba zjistit konkrétní představu o šperku. Pokud ženy chtějí nosit zásnubní i snubní prsten na stejné ruce, snaží se designově oba prsteny sladit k sobě. Po odsouhlasení návrhu šperku přichází na řadu zlatníci, kteří nejprve vyberou vhodný materiál a za použití tradičních technik ukazují, jak je zlatnické řemeslo krásná, ale zároveň náročná práce.

Kvalitní materiály

Šperky jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů jako jsou drahé kovy a drahé kameny, které jsou pečlivě broušeny, tvarovány a leštěny podle požadovaných specifikací. Ve šperkařské dílně KORBIČKA pracují pouze se zlatem, nejčastěji se čtrnácti nebo osmnácti karátovým zlatem. Na výběr máte ze tří barev zlata a to bílé, žluté a červené. Z drahých kamenů jsou do snubních prstenů nejčastěji používány nádherně broušené diamanty. Levnější variantou jsou potom zirkony, které jsou chemickou sloučeninou a na rozdíl od diamantu nejsou přírodního původu. Diamant na rozdíl od zirkonu vydrží nádherně lesklý po spoustu let, kdežto zirkon ztrácí svůj třpyt po pár letech.

Podpora českého zlatnického řemesla

Pokud se rozhodnete pro ručně vyráběný šperk ze šperkařské dílny KORBIČKA, podpoříte tím české zlatnické řemeslo a zlatníky, kteří po mnoho let zdokonalují své dovednosti a talent.

Závěrem lze říci, že ručně vyráběné šperky jsou krásnou a jedinečnou investicí, která stojí za zvážení. I když mohou být dražší než sériově vyráběné šperky, zaplatíte si především za kvalitu, personalizaci každého šperku a především za to, že vám šperky vydrží desítky let a můžete je předávat z generace na generaci.

www.korbicka.com