Jak se oblékat stylově a udržitelně zároveň?

02.12.2021

Věděli jste, že při výrobě bavlněného trička se spotřebuje přibližně 3 000 litrů vody? Žijeme v konzumní společnosti a kupujeme příliš mnoho produktů, aniž bychom přemýšleli o jejich dopadu na životní prostředí. Jeden z nejlepších způsobů, jak si ohlídat rozpočet a starat se o životní prostředí, je tak nákup z druhé ruky.

Představíme Vám hned několik důvodů, proč je tomu tak:

Oblečení ze second handu je cenově dostupné
Oděvy známých značek tady stojí mnohem méně než nové produkty nabízené v nákupních centrech. Nákupem ušetříte peníze, za které můžete třeba koupit dárek milované osobě, jet na zajímavý výlet nebo navštívit koncert vaší oblíbené kapely.

Nákup z druhé ruky je ekologický
Nákup a prodej nošeného oblečení snižuje náklady na výrobu a omezuje nesmyslné hromadění šatstva. Nenošené oblečení tak můžete například darovat potřebným nebo prodat v online secondhandu, a udělat tak něco pro životní prostředí.

Zboží se obnovuje každý den
V second hand prodejnách se, na rozdíl od standardních prodejen, sortiment obnovuje skoro každý den. Je to skvělá příležitost najít originální kousek do svého šatníku. Online obchod remixshop.com například přidává denně přes 10 000 nových výrobků, takže si vybere opravdu každý!

Unikátní nabídky
Faktem je, že v second hand obchodech můžete objevit kousky z předcházející kolekce vaší oblíbené značky nebo kousky od módních návrhářů, které nikde jinde nekoupíte. Díky tomu si můžete vytvořit svůj vlastní, individuální styl.

Recyklujte, redukujte, remixujte!
Ať už hledáte originální oblečení, boty a doplňky, chcete odlehčit své peněžence, nebo chcete snížit svůj dopad na životní prostředí, nakupujte na jednom z největších internetových obchodů se second hand a outlet módou v Evropě - na remixshop.com. Kromě nákupu zde můžete i prodat i svoje vlastní oblečení a doplňky, které tak můžou udělat radost zase někomu jinému. Tak neváhejte recyklovat, redukovat, remixovat, jak zní heslo Remixshopu.