Jak se v létě dobře vyspat?

26.05.2021

Probdělé noci. Převalování se. Nesnesitelné dusno. Propocená pyžama i povlečení. Poznáváte? Chtěli byste se i v létě příjemně vyspat? My z i-matrace víme, jak si spánek zpříjemnit a rádi se s Vámi o to podělíme.

Cirkulace vzduchu

Správné proudění vzduchu odvádí z lůžka přebytečnou vlhkost a udržuje optimální klima. Dobrou volbou jsou matrace ze studené pěny, které mají lepší buněčnou strukturu než klasická PUR pěna. Cirkulaci vzduchu také podpoří různé průduchy v matraci (obecně nazývané jako profilované matrace). Mezi matrace s nejlepší cirkulací vzduchu však patří taštičkové matrace a v kombinaci s roznášecí vrstvou ze studené pěny se dají považovat za top.

Cirkulaci vzduchu v matraci vylepší i vhodný podklad, kterým je rošt. Vybírat můžete s pružných lamelových roštů, které kopírují tvar těla, anebo z tvrdších, laťových roštů.

Savé materiály

Klima v lůžku zlepšíte volbou materiálů - přírodní materiály či umělé se specifickými vlastnostmi. Takovým typem je. Tento materiál obsahuje mikrovlákna ze dřeva, které skvěle absorbují vlhkost a zároveň ji velmi dobře odpaří.

Savé materiály

Klima v lůžku zlepšíte volbou materiálů - přírodní materiály či umělé se specifickými vlastnostmi. Takovým typem je. Tento materiál obsahuje mikrovlákna ze dřeva, které skvěle absorbují vlhkost a zároveň ji velmi dobře odpaří.

Z obdobného materiálu jsou také vyrobeny i polštáře, přikrývky i matracové chrániče v řadě Lyocell . Má vynikající vlastnosti, je savější než bavlna, chladí lépe než len a je měkčí než hedvábí. Je vhodný i pro osoby, které se více potí.

TIP: Skvělou věcí jsou tzv. spínací přikrývky, získáte tak 3 přikrývky v jednom. Pokryjete tak jaro, léto, podzim i zimu.

Příjemné ochlazení - Cooler

Matracový chránič Cooler je ideální pro horkokrevné spáče a také do letních dnů. Vyznačuje se vysokou absorpcí tepla a nedochází tak k přehřívání organismu během spánku. Poskytuje tepelnou pohodu ve spánku díky ochlazujícímu pocitu.

Vyšší hygiena lůžka

Hygienickou životnost lůžka prodloužíte použitím matracového chrániče, který může být nepropustný, ale zároveň prodyšný. Lůžko bude dýchat, ale ochráníte matraci před potem. Postel je také potřebné pravidelně převlékat (v horkých letních měsících i každý týden). Dlouhodobá laxnost v převlékání poskytuje útočiště pro rozmnožování roztočů, a o to nikdo nestojí. Zejména alergici.

Shrnutí na závěr

Dostatečně větrejte. Vsaďte na vhodné materiály. Pravidelně perte a měňte lůžkoviny i povlečení.
Máte-li další dotazy či požadavky, neváhejte se s námi poradit. Jsme Vám k dispozici na lince 511 146 751