Jak se vypořádat s dětským strachem? Poradí Mášiny knižní strašidelné příběhy!

20.04.2022

Kdo z rodičů by ji neznal. Tříletá holčička Máša tropí v populárním animovaném seriálu neplechu už od roku 2009. Za tu dobu si ji zamilovaly miliony dětí po celém světě, které se jejích ztřeštěných příhod nemohou nabažit. Pro ty všechny je tu skvělá zpráva - právě vychází dvě nové knižní sbírky Mášiných pohádek.

Obě spojuje atraktivní a vždy aktuální téma: dětský strach. V každé sbírce je devět příběhů, ve kterých Máša vesele a zlehka vypráví o každodenních dětských úzkostech a obavách. Na povědomých situacích pak ukazuje, jak se vypořádat se strachem. A protože všechny příběhy jsou strašidelné jen trošičku, můžete si je číst i s těmi nejmenšími.

Jaká vyprávění na vás čekají? V knížce s názvem Kdo se bojí, nesmí do lesa si přečtete třeba o chlapečkovi, který měl hrůzu z vody a vůbec se nemyl, nebo o holčičce, kterou děsil hmyz. Narazíte ale i na moderní a méně tradiční příběhy - jako na ten o klukovi, kterého ve snech pronásledovaly počítačové příšery.

V druhé knize Strach má velké oči najdete kluka vyděšeného ze své nové sestřičky, holčičku se smrtelnou hrůzou ze zvířat nebo chlapečka, který se ukrutně bál jít do nové školy. V obou knihách mají příhody vždy stejný vývoj: nejdřív je Máša odvypráví až do šťastného konce a potom dětem poradí, jak se s nepříjemnými situacemi nebo pocity poprat.

A na závěr jedna parádní věc, která potěší každého malého čtenáře. Obálky obou knih ve tmě svítí! Užijete si tak s dětmi před spaním nejen napínavé vyprávění, ale také magickou atmosféru. S novými Mášinými příhodami budou mít vaše děti pro strach uděláno - stejně jako samotná Máša.

Všechny Mášiny knižní příběhy najdete na www.albatrosmedia.cz.