Jak se zbavit akné? Zapomeňte na chemii.

20.04.2021

Akné je noční můrou nejen pubescentů, ale mnohdy dokáže pěkně potrápit také dospělé. Přírodní kosmetika je odpovědí pro všechny, kteří hledají cestu, jak jej úspěšně eliminovat. Konvenční přípravky z drogerií totiž obsahují agresivní složky, které dočasně mohou pomoci, ale dlouhodobý efekt nikdy mít nebudou. Důvodem je narušené PH vaší pleti, která se začne přirozeně bránit novými pupínky. Účinnost přírodní kosmetiky vás velmi příjemně překvapí. Pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, je ten pravý čas na to, to změnit.

Jak akné nezhoršit?

Přestože vás akné trápí mnoho let, není třeba házet flintu do žita. Přírodní kosmetika je v této bitvě výborným spolubojovníkem. A když jí trochu pomůžete malými denními rituály, můžete se radovat s velmi dobrých výsledků. Jaké jsou snadné kroky, které vedou ke zničení akné? Sledovat komedogenicitu výrobků, které používáte na ošetření pleti, hlavně rostlinných olejů. Komedogenní složky totiž akné zhoršují. Nepoužívat produkty, které obsahují vazelínu a parafín, které ucpávají póry. A také syntetické parfemace, ty pokožku zbytečně dráždí.

Vždy je nutné se před spaním dokonale odlíčit, protože tak zlepšíte dýchání kůže, která má menší sklon ke vzniku infekčních ložisek. U problematické pleti se doporučuje, důkladně ji vyčistit i ráno. Pokud je pro vás přírodní kosmetika na akné španělskou vesnicí, nakupujte tyto produkty pouze tam, kde se přímo na přírodní a bio kosmetiku soustředí. Například e-shop Nuspring.cz je známý tím, že před zařazením každého produktu do prodeje, podrobně zkoumá kompletní složení kosmetiky. A vy se tak můžete spolehnout, že si vyberete účinný výrobek bez škodlivé chemie.

Skvělé přírodní tipy na boj s akné

Přírodní kosmetika na akné nezatěžuje pleť a pomáhá při hojení zanícení. Pro umytí obličeje můžete použít některé z šetrných mýdel s obsahem hojivých jílů, bahna z mrtvého moře nebo aktivního uhlí. Ty pomohou vyčistit pleť od nečistot a přebytečného kožního mazu. Odličovat můžete velmi úspěšně s nekomedogenními rostlinnými oleji (vhodné jsou hroznový nebo konopný). Pro další ošetření lze použít arganový olej.

I přírodní kosmetika na akné, která je vhodná pro ty, jenž nechtějí používat rostlinné oleje je k dostání v opravdu širokém měřítku. V českém prostředí nabízí výrobky pro ošetření aknózní pleti například Nobilis Tilia, jejíž oblíbené aromaterapeutické výrobky vás určitě nezklamou. Na lokální ošetření pak doporučujeme zinkovou mastičku, která přes noc dokáže pupínek zredukovat až o 80 %.