Jak si vybrat lyžařskou bundu

09.12.2021

Budete koukat po parametrech, vychytávkách nebo designu? U modelů Hannah z nové zimní kolekce, dostanete všechno najednou. Tápete, co si u bundy na lyže určitě pohlídat? Po přečtení článek budete zase o kousek blíž, užít si den na lyžích naplno a vykroužit oblouk jako profík.

Pro milovníky uhlazených sjezdovek i zapálené skialpinisty

Novou lyžařskou bundu vybírejte podle toho, kde jezdíte. Vyznavačky freeridu nebo skialpu, ocení méně zateplenou bundu, za to s výbornou prodyšností. Ta se postará o odvod vlhkosti při náročném výstupu. Typickým zástupcem je bunda Abigail. Pokud spíše vyhledáváte zasněžené svahy s lanovkou, bude se hodit teplejší bunda, které zahřeje i ve chvílích, kdy čekáte ve frontě nebo jedete lanovkou nahoru.
Řada Ski Expert přináší lyžařské bundy s výbornými parametry. Membrána Climatic Active Stretch 15000 / 15000 je špička mezi funkčními materiály. V nepříznivém počasí se na ni můžete maximálně spolehnout a hodí se pro náročnější outdoorové a sportovní aktivity. Skvělou volbou jsou stylové dámské lyžařské bundy Canna a Bertie.

Vodní sloupec není všechno

Taky máte zafixováno - čím víc, tím líp? Nejde ale jen o vlhkost přicházející zvenku. Myslete i na vlhkost, která se odpařuje z těla. Pokud si nepohlídáte i propustnost, hrozí, že se v nové bundě zapaříte jako v pláštěnce. Studené propocené tričko je nepříjemnost, které se dalo snadno předejít.

Membrána Hannah Resstex má vyvážený poměr nepromokavosti a prodyšnosti. Bundy jsou odolné vůči dešti nebo mokrému sněhu, a přitom skvěle odvádí vlhkost od těla. Hodnoty vodního sloupce 10000 nebo 5000 oceníte zejména při lyžování. Ideální volbou jsou lyžařské bundy Malika, Maky nebo Cocco.

Vychytávky moderních lyžařských bund

Pohodu na svahu vám zaručí celá řada promyšlených prvků. Skvělé jsou voděodolné zipy a podlepené švy, protože přesně tahle místa se lehce stanou nejslabším místem co do nepromokavosti lyžařské bundy. Sněhový límec v pase, elastická rukávová manžeta nebo kapsa na skipas jsou samozřejmostí.

Teď už si stačí jen počkat na sněhovou nadílku a vydat se na svah. Ať už se necháte na vrchol vyvézt lanovkou, nebo si kopec vyšlápnete, jsme v tom spolu. Rady, tipy a největší výběr lyžařského a sportovního oblečení naleznete na www.hannahoutdoor.com