Jak uchovat chleba dlouho čerstvý?

12.08.2022

Jestli stále hledáte způsob, jakým uchovávat pečivo dlouho čerstvé, dejte šanci voskovaným plátnům.

Jedná se o bavlněné plátno, které je impregnováno směsí včelího vosku, jojobového oleje a stromové pryskyřice. Včelí vosk je sám o sobě antibakteriální, jojobový olej navíc i antimykotický.

Tyto ingredience dohromady vytváří omyvatelnou, ohebnou a přilnavou látku, která se postará o uskladnění nejen pečiva.

Voskované ubrousky lze použít jako běžnou potravinovou fólii. Drží tvar na samotných potravinách, ale zároveň přilne jako víko na různé nádoby a misky.

Oproti potravinovým fóliím mají však několik výhod. Nejsou jednorázové. Voskované ubrousky jsou omyvatelné a po usušení je můžete používat znovu a znovu. První impregnace vydrží zhruba rok a jejich životnost lze v domácím prostředí snadno prodloužit. Na jejich výrobu jsou používané pouze přírodní materiály a jsou plně kompostovatelné. Jedná se tak o ekologickou a přírodní alternativu.

V případě Vobrousku je navíc kladen důraz i na lokálnost a certifikace. Státní zdravotní ústav zhodnotil Vobrousek jako obal, který může přijít do přímého kontaktu s potravinou.

Vobrousek je navíc úzce spjatý s tématikou včel. To je patrné ze samotných motivů látek, kde včely hrají důležitou roli. Navíc ke každé objednávce přidává semínka medonosných rostlin jako malé poděkování za skvělou práci opylovačů.