Jak účinně bojovat proti stárnutí nejen vaší pleti?

10.11.2022

Zná to většina z nás žen, ze všech médií se na nás cílí nejrůznější reklamy na drahé krémy proti stárnutí. Ale věděli jste, že stejně jako klouby i pleť je třeba vyživovat hlavně zevnitř?

V těle se o správnou funkčnost buněk stará kolagen zajišťující pevnost, sílu a pružnost celého organismu. Tuto nepostradatelnou bílkovinu si tělo přirozeně vytváří samo, nejvíce mezi dvacátým a třicátým rokem, pak ale množství kolagenu v těle rapidně klesá. Pevnost kůže se ztrácí, hojnost minerálů v kostech se snižuje a stáří se projevuje i na funkčnosti kloubů. Příčina nedostatku kolagenu ale nemusí být vždy přirozená. Špatný vliv na jeho tvorbu mohou mít i nezdravé návyky, jako je kouření, stres, špatná životospráva nebo nadměrné slunění.

Ať je příčina úbytku kolagenu jakákoliv, dříve či později je potřeba kolagen do těla doplňovat. I když často najdeme kolagen i v různých kosmetických přípravcích slibující zmírnění projevů stárnutí, vhodnější je kolagen doplňovat vnitřně.

Vhodným přípravkem pro doplnění kolagenu do těla je přípravek Hyalfit s 3-komplexem aktivních látek pro krásnou pleť, zdravé klouby, vlasy a nehty. Přípravek obsahuje lyofilizovaný kolagen typu I, kyselinu hyaluronovou a chondroitin. Kolagen typu I je nejrozšířenější kolagen v organismu. V lidském těle je ho až 90 %, hraje nesmírně důležitou roli ve správném fungování celého pohybového aparátu. Tento typ kolagenu se vyskytuje například ve šlachách, v kostech, kůži nebo pouzdrech orgánů. Kyselina hyaluronová se ve velkém množství nachází v kůži a tekutině obklopující klouby. Chondroitin je zastoupený zejména v mezibuněčné hmotě chrupavky, ale také v dalších pojivových tkáních.

Hyalfit je dále obohacen o extrakt z boswellie, která přispívá k normálnímu stavu kostí a kloubů. Dále obsahuje i vitamin C, který hraje důležitou roli při tvorbě kolagenu v lidském těle.

Pokud tedy hledáte přípravek nejen pro vaši pleť, ale i na zlepšení stavu vašich vlasů, nehtů i pohybového ústrojí, dále už hledat nemusíte, Hyalfit splňuje všechny vaše požadavky.

Více informací naleznete na www.senimed.cz.