Jak udržet dítě v čistotě, ale nestát se otrokem úklidu

18.10.2022

Nic se nemá přehánět a nechat dítě vyrůstat ve stoprocentně sterilním prostředí není pro jeho imunitu ten nejlepší nápad, nicméně alespoň základní čistotu je dobré udržovat. Zvlášť když to jde tak jednoduše.
Jak poznat, kdy už uklízíte a čistíte až příliš? Zbavit dětský pokoj, hračky nebo třeba oblečení prachu, zbytečných roztočů a bakterií rozhodně není od věci. Zaměřte se proto na to, jak udržet v čistotě domov, ale venku už tolik úzkostní být nemusíte.

Začněte u jídla

Je rozdíl, pokud dítěti spadne na zem hračka, o níž víte, že si ji rádo dává do pusy, je fajn ji pro jistotu vyčistit zvlášť, když se nacházíte na chodníku ve městě, nikoli na lesní pěšince. Začněte jako první tím, co je v kontaktu s jídlem nebo co si dítě často dává do pusy. Vyčistěte tedy důkladně nejen dětské nádobí, příbor a lahvičky, ale třeba také jídelní židličky a stoličky.

Pokračujte přes přebalovací pult a podložku, samozřejmostí by pak měl být také super čistý nočník. Zvlášť když se na něj dítě teprve učí, a tráví na něm tak možná více času, než když už pozná jeho účel. Později pak dezinfikujte i dětská WC prkénka. "Jednou za čas však také důkladně omyjte alespoň ty hračky, které jsou omyvatelné, případně i dětský nábytek. Vyhněte se přitom tradičním čisticím přípravkům, které obsahují sice účinnou, ale také agresivní chemii, která by mohla podráždit dětskou pokožku i sliznice," upozorňuje Mauricio Espinosa ze společnosti ISOKOR Bohemia, která vyrábí přírodní čisticí přípravky.

Snadno a neustále po ruce

Abyste se ale nemuseli spoléhat jen na účinky čisté vody, pořiďte si šetrný CLEANEE ECO hygienický čistič na HRAČKY, který však můžete bez obav použít na všechny zmíněné povrchy, protože má přírodní složení. Obsahuje přírodní saponiny a tenzidy, čímž dosahuje vysoké a dlouhodobé hygienické čistoty na ošetřeném povrchu. Zároveň je vybaven antimikrobiálním a silným antioxidačním účinkem i skvělými čisticími schopnostmi. Nedráždí pokožku a je bezpečný i při styku s potravinami.

Výhodou je, že tento přípravek můžete využít i na skvrny například na koberci či dětské matraci. Nanesete jej na znečištěný povrch a necháte chvíli působit. Poté setřete pomocí měkké utěrky a případně opláchnete vodou. Díky jednoduchému použití můžete tento přípravek použít kdykoli a kdekoli, což ještě usnadní malé příruční či cestovní balení s 50 ml.

Myslete na dětskou pokožku

"Dětská pokožka je oproti kůži dospělého člověka třikrát tenčí a má také vyšší schopnost vstřebávat látky, s nimiž se dostane do kontaktu. To je jednak důvod, proč byste místo tradičních čisticích prostředků měli používat ty přírodní, ale proč byste také měli myslet na to, v čem perete dětské oblečení a textilie," říká Espinosa.

Je to totiž právě oblečení, které se dětské pokožky dotýká nepřetržitě každý den. Perte proto v dostatečně jemném pracím přípravku s přírodním složením. Přesně takový je CLEANEE ECO hygienický prací gel na DĚTSKÉ PRÁDLO. Nejen, že má dlouhodobé hygienické účinky, ale je dostatečně šetrný k citlivé dětské pokožce a k přírodě.

Nezapomeňte, že...

Jen pro jistotu: Pravidelně čistit byste měli všechny podlahy a povrchy v bytě, nejen ty, které jsou primárně dětské nebo v dětském pokoji. Koneckonců, dítě si přece často hraje tam, kam zrovna dojde, rádo olizuje zejména to, co do pusy nepatří, a když mu kousek oblíbené dobroty spadne na zem, poslušně ho přesto sní.