Jak vařit zdravěji a uchovat nutriční hodnoty v jídle

23.06.2021

Poptávka po zdravých pokrmech neustále roste a čím dál více lidí si chce vařit tak, aby měly ze stolování potěšení nejen jejich chuťové pohárky, ale i celé tělo. Bohužel skutečnost, že je jídlo chutné, automaticky neznamená, že je pro naše tělo zdravé. Z potravin se totiž během přípravy vytrácejí živiny, které jsou pro nás nezbytné.

Důraz na zdravé potraviny se odráží i ve vývoji kuchyňských spotřebičů, které v nich dokáží v uchovat nutriční hodnoty a současně připravit velmi chutný pokrm. Příkladem jsou tzv. pomalé hrnce. Hlavní předností tohoto typu vaření je, že díky nízké teplotě v jídle zůstanou potřebné minerály a vitamíny. Ať už se jedná o přípravu masa, polévek, omáček nebo dokonce dezertů, pomalé vaření zajistí chutný a zdravý výsledek. V těchto hrncích můžete nejen vařit, ale i péct, dusit a smažit.

Další výhodou pomalých hrnců je, že do nich pouze vložíte připravené ingredience, nastavíte teplotu a požadovanou délku vaření. A poté se můžete jít věnovat vlastním aktivitám. Díky řadě přednastavených programů v nich zvládne vařit skutečně každý. Navíc jsou i ekonomicky výhodné, protože mají nízký příkon a tím nízkou spotřebu elektřiny.

Mezi kuchyňské spotřebiče, které usnadní vaření a současně zajistí, že požadovaný chod bude chutný a plný živin, patří i horkovzdušná fritéza. Ta je ideální volbou pro všechny příznivce smažené potravy, kteří mají současně obavy z nezdravého tuku. Díky horkovzdušné fritéze tato obava ovšem odpadá, protože výsledné jídlo není nasáknuté olejem a ani nevzniká přepálený tuk.

Pokrmy z horkovzdušné fritézy lze připravovat úplně bez oleje, případně s jeho minimálním množstvím. Vytvoříte tak křupavý a uvnitř šťavnatý oběd či večeři bez nezdravých tuků. V této fritéze můžete smažit i grilovat a to za pomoci proudění horkého vzduchu. Samotný proces je velmi snadný. Stačí pouze vložit ingredience a fritéza vás následně sama zvukově upozorní, že je potřeba pokrm promíchat, aby byl rovnoměrně připraven.

Pomalých hrnců i horkovzdušných fritéz je na trhu celá řada. Mezi oblíbené patří například produkty TESLA, mezi nimiž najdete několik variant těchto spotřebičů. Pokud se chcete inspirovat, jak v těchto hrncích a fritézách vařit a smažit, doporučujeme zavítat na TESLA blog, kde se dočtete i řadu zajímavých receptů, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

eshop.tesla-electronics.eu