Jak vybrat šicí stroj do domácnosti? Poradíme zkušeným švadlenkám i začátečnicím

25.10.2023

Šití zažívá v posledních letech velký návrat. Dříve to bylo z nutnosti, nyní můžete šít z několika důvodů:

● Originalita. Ušijte si nevšední oblečení nebo bytové doplňky.

● Udržitelnost. Oblečení můžete snadno přešít a recyklovat.

● Šetrnost. Sami si opravte či upravte oblíbené kousky.

Pokud se rozhodnete začít šít a stroj buď vůbec nemáte, nebo ten váš už dosluhuje, nemusíte se bát. Dnes jsou k dispozici velmi zajímavé zařízení, které odpoví na potřeby vášnivých švadlenek i úplných začátenič.
Nabídka šicích strojů Garudan je určena pro všechny, kteří rádi šijí. Na výběr máte všechny typy šicích strojů pro různé druhy látek a operací. Pokud kladete důraz na design, vyberete si šicí stroje v klasickém provedení i ve výrazných barvách nebo limitované edici.

Mechanické a elektronické šicí stroje

Pro začátky se šitím mohou být vhodnější levnější mechanické šicí stroje. Ovládají se a nastavují čistě mechanicky. Mají jednodušší ovládání, avšak i tak jsou spolehlivými a výkonnými pomocníky.

Elektronické šicí stroje se nastavují pomocí displeje a tlačítek. Tyto stroje nabízí mnohem více funkcí, jako je automatické šití knoflíkové dírky nebo velký výběr stehů. Nechybí ani stroje s profesionálními funkcemi, jako je automatický odstřih nitě nebo kolenní páka pro zdvih patky. Snadno s nimi ušijete oděvy z úpletů i rifloviny.

Overlocky a coverlocky

Pokud vás tvorba oděvů opravdu baví a věnujete se jí pravidelně, doporučujeme pořídit si i šicí stroje typu overlock a coverlock.

S overlockem sešijete, začistíte a ořežete v jednom kroku.

Coverlocky se používají pro zakončení oděvů z úpletů či pletenin.

Vyšívací a quiltovací stroje

Chcete si ozdobit oděvy vlastní výšivkou? Od značky Garudan si můžete vybrat vyšívací stroje se kterými to bude snadné. Pokud hledáte stroj nejen pro běžné šití, ale zároveň i na vyšívání, je dobrou volbou kombinovaný šicí stroj.

Pokud jste podlehli prošívání, můžete si vybrat domácí šicí stroje s možností quiltování i profesionální quiltovací stroje. Quiltovací rámy vám usnadní prošívání, zároveň ušetří prostor.

Nabídka šicích strojů je rozmanitá, od značky Garudan si však vybere každý a kdo si neví rady, tomu ochotně poradí zkušený tým. Nechybí ani veškerý servis strojů, včetně nabídky příslušenství a náhradních dílů.

Garudan si stojí za výkonem, ale hlavně za kvalitou svých strojů, proto na ně nyní nabízí prodlouženou záruku až 6 let.