Jak zajistit úrodu na malé zahradě nebo nekvalitní zemině?

12.04.2022

Nejspíš každý, kdo se pustí do pěstování vlastní zeleniny, touží po bohaté a co nejdelší sklizni. Té se dá docílit i na malé zahradě, a dokonce i v místech, kde je nekvalitní půda pro pěstování.

Malý skleník - velká radost

Věřte, nevěřte, i na malé zahradě se dá pěstovat ve skleníku. Například v obloukovém polykarbonátovém skleníku Dvushka, jehož šířka je 2 metry a délky začínají také na dvou metrech. Pro příznivce klasických sedlových tvarů je vhodnou volbou skleník Covertec House, jehož základní rozměr je 2,35 x 2,12 m. Tato novinka na českém trhu se pyšní inovativním systémem upevnění polykarbonátových desek ke konstrukci pomocí spojovacích profilů a šroubů. Díky této spolehlivé fixaci není potřeba se obávat, že polykarbonát ve větru odlétne, jako  tomu bývá u některých skleníků tohoto tvaru. Skleník zajistí výborné klimatické podmínky a postará se o to, že měsíce očekávanou úrodu nezničí jedno letní krupobití, což je noční můrou všech zahrádkářů.

Pařeniště - minizázrak

V dobře založeném a kvalitním pařníku lze pěstovat prakticky celý rok. Odměnou může být například čerstvá petrželka v podzimní polévce nebo hlávkový salát jako příloha k zimní večeři. Na jaře je pařeniště hojně využíváno na předpěstování sadby.

Vyvýšený záhon - poklad

Vyvýšené záhony jsou samostatně stojící zahradní záhony postavené nad přírodním terénem. Představují vhodnou volbu zejména pro oblasti s nekvalitní zeminou. Vyvýšený záhon by měl být založen z organických materiálů, jejichž nejspodnější vrstva zajištuje drenážní funkci v podobě hrubého materiálu - klacků, větších větví nebo polínek, na něj se vrství postupně jemnější materiál, nakonec kompost a zemina.

Další možností, jak využít omezený prostor k produktivnímu zahradničení, je pěstovaní v nádobách, v truhlících na okenním parapetu nebo v závěsných koších.

Poznejte radost z pěstování na malém prostoru. Produkty (nejen) pro malé zahrady můžete nakupovat na www.levnestavebniny.cz.