Jak zlepšit a obnovit zdraví vašich střev a zažívání, abyste se na jaře cítili skvěle

23.02.2022
Designed by Freepik
Designed by Freepik

Dlouhé zimní období prožíváme většinou v pomalejším tempu. Bilancujeme, dáváme si předsevzetí do nového roku a přemýšlíme co dál.

Na jaře se vždy ozve naše zdraví, ať je to typickou jarní únavou nebo sezónní atakem nemoci. A proto chceme posílit svou imunitu cvičením, zdravou stravou, vitamíny...

Málokdo tuší, že největším imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a odolá útoku různých patogenů.

Střeva reagují na nejrůznější čerstvé průmyslově nezpracované potraviny. Mezi nejvíce osvědčené pro tento účel patří jogurty, banány, chřest a vločky.

Existuje mnoho zdravých potravin, abyste si užili jaro bez například nadýmání. Stačí vyměnit některé potraviny za jiné, a uspokojit náš střevní mikrobiom .

Jak zlepšit zažívání a kondici vašich střev?

Střeva se nazývají druhým mozkem a v našem těle vše souvisí se vším. To znamená dopřát si dostatek spánku, tekutin, chození ven, celkové zklidnění.

Udělejte si ze zdravého životního stylu program. Řiďte se pravidlem 80/20 - na 80 % zdravých potravin si můžete dopřát 20 % hříšných. Pak to tělo může zvládnout.

Co když už vás trápí střeva a zažívání déle?

Může to být pálení žáhy, afty, reflux, bolest žaludku, autoimunitní onemocnění, zánětlivá onemocnění střev, průjem, zácpa, hemoroidy a spoustu dalších přidružených neplech jako jsou cholesterol, ekzémy, lupenka, celiakie...

Nejlepší způsob, jak podpořit zažívání, je zařadit alespoň 6 denní kúru pro normální činnost střev. Přidejte si k tomu i výborného pomocníka.

Vitestin® je potravinový doplněk, který napomáhá střevní rovnováze. Je to směs asi 10 českých bylin, které metabolizují ve střevech a podporují růst zdravého mikrobiomu a napomáhá ke zdravé funkčnosti všude tam, kde je sliznice.

Dopřejte si dárek, který zlepší zdraví vašich střev.

KOUPIT KÚRU
Podpořit tak tělo v očistě lze i preventivně nebo i při plánovaném půstu.

Jídelníček pro zdravá střeva

Pro zlepšení růstu bakterií, které jsou prospěšné pro zdraví střev. Pár tipů a receptů na základě zkušeností lidí, které jsou sestaveny tak, aby vám pomohly s problémy se střevy a zažíváním. Sestavili jsme z nich malou kuchařku, kterou si můžete stáhnout jako dárek.

Jinými slovy, správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

STÁHNOUT KUCHAŘKU